Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha bizonyos helyekre csak...

Ha bizonyos helyekre csak covid oltással lehet menni, mi lesz azokkal, akiket nem olthatnak be?

Figyelt kérdés

Egyre többet halljuk, és simán el is tudom képzelni, hogy bár hivatalosan nem lesz kötelező az oltás, sok minden csak azok számára lesz elérhető, akik igazolni tudják, hogy beoltatták magukat (pl. utazás, koncertek, rendezvények, stb. látogatása).


Viszont bizonyos rétegeknek nem ajánlott az oltás, vagy már ki is jelentették hogy nem is oltják őket, ilyenek a gyerekek, terhes nők, szoptatós anyák, stb.

Velük mi lesz? Ők ugye nem maguk döntenek úgy, hogy nem oltatnak, de vajon ők is ki lesznek tiltva ezekről a helyekről? Családok nem utazhatnak külföldre, mert a gyerekek nincsenek beoltva? Sok kismama azért nem fog szoptatni, hogy ne legyen korlátozva a szabadsága?


Szerintetek mi lesz ezekkel a csoportokkal?



2020. dec. 29. 00:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Nyilvanvaloan kapnak valami orvosi igazolast, hogy nem olthatoak, es azt kell majd bemutatni. Kitalalnak ra valamit, ez tuti.
2020. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
72%
Forradalom.
2020. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
A bánat megeszi már ezt az egész szarságot ami itt megy. Szabad országnak kéne lennünk, saját gondolkodó elmével, amivel eldöntjük akarjuk e azt a szaros oltást vagy sem.
2020. dec. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

#3


2022-ben le kellene váltani a Fideszt.

2020. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha bizonyos helyekre csak covid oltással lehet menni, mi lesz azokkal, akiket nem olthatnak be?


Nem mennek be?!🤷🤷

2020. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
B.meg azok otthon maradnak a se..ükön.
2020. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Akkor tudnak csak különbséget tenni az igazolvánnyal emberek között, ha sokan beoltatják magukat. Tehát ha beoltatod magad, akkor kitolsz mindenkivel, szívatod magad és mindenkit.
2020. dec. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

Értem én, hogy nagy a felháborodás, de a másik oldalt is meg kéne érteni:


-Tegyük fel van egy nagyobb fesztivál, ahova nem kérnek covid oltást. Számoljunk 50000 látogatóval és a jelenlegi oltási hajlandósággal. 15% akar biztosan oltatni, így az 7500 ember. Össze van "zárva" 1-1 településre és környékére 42500 potenciális fertőzött és fertőző ember. Szerinted mit kapna a fesztiválszervező, ha az ő rendezvénye miatt alakul ki egy nagyobb járványgóc az országban? Raádásul a résztvevők a betegséget széthordanák az országban, mivel ugye egy nagyobb fesztivál nem lokális esemény, hanem az egész országból érkeznek emberek. Kié a felelősség ilyenkor? Ha emiatt kórházba kerül jópár ember, vagy neadj isten meghal valaki? És a fesztivál renoméja/hírneve? A szervezőnek ezt is mérlegelnie kell.


De nézzünk mást:


-Vállalkozó vagyok, 500 embernek adok munkát 3 műszakos munkarendben, nem kérek oltást, azonban a munka nem végezhető online, muszáj a fizikai jelenlét. Ha egyik napról a másikra valaki végigfertőz egy egész műszakot, le kell állítanom a gyártást? Ki téríti meg a káromat? 2 hét (10 nap) leállás baromi sok. De munkavállalói szemszögből is elég rosszul fest a dolog: fizetetlen szabadság? táppénz? fizetett szabadság? Megengedheti magának ezt egy dolgozó?

2020. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-as, én értem ezt a szempontot is. Nem is vagyok oltásellenes amúgy. Csak azoknak a sorsára lennék kíváncsi, akik nem saját döntésből, hanem életkorukból, állapotukból kifolyólag nem kaphatják meg az oltást.

Nem lesznek gyerekprogramok? Egy külföldön élő család nem lépheti át a határt, hogy meglátogassák a rokonokat? Egy terhes nő nem járhat be dolgozni? Egy szoptatós anya nem járhat rendezvényekre? És még sorolhatnám.

Az általad említett 50 000 fesztiválozó nagy része valószínűleg önszántából nem oltárnál magát, én most nem róluk beszélek, hanem akiknek nem is ajánlott az oltás.

2020. dec. 29. 09:58
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

Ezért is lenne fontos, hogy aki egészséges, az oltassa be magát, mert így a nyájimmunitás miatt azok is védve lennének, akik valamilyen okból nem kaphatnak oltást.


Továbbá valószínűleg lesz majd nekik is megfelelő vakcina, ahogy pl. influenza ellen is van "egészségesek számára" való oltás (3fluart) és 65 év felettiekeknek, gyerekeknek, veszélyeztetetteknek való oltás (vaxigrip). Az idő rövidsége miatt ha nem tud 100%ot vállalni egy gyártó, akkor inkább nem ajánlja.


Én úgy gondolom, ha megfelelő indoka van egy embernek (betegség,várandósság stb.) ami miatt nem tudják beoltani jelenleg, azok felmentést fognak kapni.

2020. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!