Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergia, érzékenység, ibs,...

Allergia, érzékenység, ibs, vagy micsoda ez?

Figyelt kérdés
Par honapja rosszul lettem egy olyan kajatol, amit elotte (es utana is) millioszor ettem mar, anelkul, hogy barmi bajom lett volna tole. Meg meg sem ettem az egeszet, de mar ment a hasam, borzasztoan fajt, azt hittem, megszulok, sosem gorcsoltem meg annyira, levert a viz, szedultem, minden bajom volt. Egy masik kaja is kihozta ezt kesobb, de ettem utana is, es semmi bajom nem lett. Most megint elojott, de ugy, h ettem megint ket olyan kajat, amitol eddig semmi bajom nem volt, par oraval kesobb ettem ugyanazokat megegyszer, es ujra nagyon rosszul lettem, es csak masnapra lett jobb. Majd ettem ezekbol az egyik kajat megegyszer, majd egy masikat is, ujra rosszullettem, de akkor nem kozben, hanem csak egy ora mulva, es ettol a masiktol ma is, ugy, hogy korabban ettol sem volt bajom. Gluten, tojas, hisztamin, laktoz, meg ilyenek nem lehetnek, mert nagyon sok kajatol semmi bajom nincs, amik ezt mind tartalmazzak, de meg egyaltalan nem voltam rosszul tole. Mar akkor gorcsol a hasam neha, mikor meg ragni sem kezdek el valamit, de legalabb a felenel mar elkezd morogni a hasam, es kezdodik a gorcsoles. A koldokom alatt faj nagyon, pedig le sem ert meg odaig. Hanyingerem csak nagyon ritkan van, es hiaba haborog az osszes belem, akkor is ehes vagyok, es tudnek tovabb enni, mintha a kettonek semmi koze nem lenne egymashoz.
2020. dec. 30. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem volt romlott az a kaja? Ez szimpla gyomorrontásnak tűnik
2020. dec. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, volt amibol ugy ettem utana, hogy semmi bajom nem lett.
2020. dec. 30. 23:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam az IBS váltott ki ilyen tüneteket, emellett pedig borzasztó körülményessé tette az utazást. Semmi bajom nem volt, amíg buszra, metróra vagy villamosra nem szálltam, akkor aztán azonnal jött a hascsikarás. Szörnyen kellemetlen volt. 4 hónapig gyalog közlekedtem, annyira féltem, hogy szégyenben maradok...

Ha ilyesmit tapasztalsz, egyél párolt rizst, főtt húst, pirítós kenyeret és reszelt almát. A menta tea is nagyon jó a gyomornak.

Illetve próbálj ki nyugtató-stresszoldó dolgokat. Néha az ember nincs tudatában, hogy valami nyomasztja, csak ilyen fizikai tünetek formájában kerül felszínre a gond.

Ha sikerül megtalálni és rendezni a probléma valódi okát, ami stresszel,akkor ez a furcsa emésztési zavar is el fog múlni. Nálam legalábbis a kiváltó ok megszűnése óta egyáltalán nem jelentkezett sem az étkezés utáni, sem az utazás alatti kellemetlenség.

2020. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azert nem kell rogton a legrosszabbra gondolni. Mi volt abban a kajaban? Tej es gluten okozhat ilyeneket, de tojas, szoja, mogyoro, szoval kb az osszes allergen. Siman lehet, hogy most alakult ki allergia, menj el elso korben egy vizsgalatra.
2020. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem igazolt IBS-em van. A tüneteid alapján akár az is lehet. Főleg az utal rá, hogy az étkezés váltja ki a fájdalmat,függetlenül az ételtől. Érdemes lenne kivizsgáltatni magad. Sajnos nincs tuti gyógymód az IBS-re, ha az. Nekem a görcsök ellen sokat segített a Duspatalin kapszula, recept nélkül kapható, kifejezetten IBS-re kifejlesztve. Nekem a sima görcsoldók, puffadásgátlók, fájdalomcsillapítók nem használtak, de ez igen.
2020. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!