Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Hogy szedhet...

Mi lehet a bajom? Hogy szedhetném össze magam?

Figyelt kérdés

Karácsony óta alig dolgozom (olyan munkám van, amit otthonról is lehet/kell végeznem), kedvtelen és motiválatlan vagyok. Szó szerint főleg csak fekszem-alszom (6-7 órát), étkezem, fb-n chatelek és edzek (napi 2-3 órát otthon). Előtte napi 3-4 óra alvással is elvoltam hónapokig és élveztem dolgozni, gondolkodni, most viszont teljesen kiüresedettnek és szürkének érzem magam.

Mit tehetnék ellene?


31.l



2021. jan. 10. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Először is az aláírásod jelzi a gondot: a 31. l. Ugyanis egy 31 éves az már nem lány, hanem NŐ. Ha lánynak tartod magad, nem vagy felnőtt. Ezért is élsz depressziós 14 évesként. Szükség van rá, hogy elsajátítsd a felnőttszerepet, tudatosítsd magadban, hogy NEM vagy gyerek. Már egy évtizede nem vagy az, csak megrekedtél.
2021. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem élek depressziós 14 évesként. Van egy csomó hobbim, normális munkám, lakásom, baráti társaságom, de az elmúlt hetekben valamiért elég nyomi lettem. Ebből szeretnék kimozdulni. Mindenesetre köszönöm a tanácsot :)
2021. jan. 10. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

El vagy kényelmesedve, nem tűnt fel?

Én is így lennék ha itthonról dolgoznék, ellustulnék és csak döglenék meg zabálnék, így könnyű.

Menj el gyárba dolgozni aztán örülsz ha ki tudod magad pihenni és még az edzéshez is lesz kedved.

2021. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Látni is rossz, mennyi besavanyodott, mások nyomorának örülő ember van itt is. Attól, hogy nem gyárban dolgozik, még ugyanúgy lehet felelősségteljes és értékes munkája. A másik: miért gyerekes, ha valaki keresztülmegy egy olyan időszakon, mikor elveszett, nem találja magát?


Kérdező, szerintem az "aktív" hónapjaidban kiégetted magad, csak nem vetted észre, viszont a szervezeted igen, és ennek a kipihenését követeli utólag. Hónapokig 3-4 órákat aludni nem normális, előbb-utóbb megérzed a hatását.

Az otthonlét miatt bele is fáradtál a mókuskerékbe, hogy mindennap ugyanazt csinálod, plusz a tél miatt hozzáadódhatott ehhez valamennyi szezonális depresszió. Próbálj valami új dolgot vinni a napirendedbe, pl új hobbit kezdj el, próbálj ki valami más jellegű testmozgást, vagy bármit amiben valami újat, kihívást látsz.

Úgy érzékelem, a társaság is hiányzik neked. Keresd fel a jelenlegi/régi barátaidat, beszélgess velük videóhíváson keresztül, ez segíthet, hogy ne idegenedj el teljesen a világtól ebben az időszakban.

Sok sikert!

2021. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

valóban nem gyárban dolgozom, hanem kulturális területen. Viszont a napi helyben töltött 8 órás munkaidőt a projektmunkák miatt napi 4-6 óra extramunka követi a határidőktől függően.

Most szabadságra kellett jönnöm, ezért voltam itthon plusz egy hetet.

Azt nem tudom, honnan vetted, hogy nincs kedvem edzeni. Épp ez az, hogy az edzés nálam semmilyen körülmények közt nem marad el.


Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a megértést és az érdemi választ. Én is valami kiégésre/kimerülésre gondoltam, mert szó szerin úgy érzem, mintha sztrájkolna az agyam és a testem minden "munka"-féle tevékenység ellen.

Most éppen megpróbálom magam valami szépirodalommal lekötni, ill. pár gyerekkori barátomat felkeresni. Velük már valóban régen nem beszéltem. Köszönöm!

2021. jan. 10. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1-es és #3-as az empátia mintaképei :D


#4-es nagyon jól leírta.

Annyi alvással meg munkával érthető, hogy nagyon elfáradtál.

Kicsit változtass a napirendeden. Pl. otthoni edzést közbe váltsd ki futással. Próbálj ki másféle gyakorlatokat. Barátaiddal pedig a lehetőségeknek megfelelően kicsit másabb programokat csináljatok (pl. ha eddig filmeztetek akkor társasozzatok vagy menjetek el valamerre kirándulni)


Kitartást kívánok Neked!

2021. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Neked is!


Ma már voltam dolgozni, és jelentősen jobban érzem magam és jóval tevékenyebb is voltam.

Azért még ha vannak, örömmel és köszönettel fogadom a további tippeket :)

2021. jan. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!