Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő múlva tér vissza a...

Mennyi idő múlva tér vissza a szaglás Covid-19 fertőzés után?

Figyelt kérdés

2020 október közepén elkaptam a Covid-19-et és a negatív tesztig karanténban voltam három hetet. Mindössze íz és szaglásvesztésem volt semmi súlyos tünet. Ha nem mennek el az érzékszerveim nem vettem volna észre, hogy covidos vagyok. Az ízlelésem 4 nap után visszatért, de a szaglásom immár közel 3 hónap eltelte után sem. Totál zéró...


Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Nálatok mennyi ideig tartott? Van okom aggódni?

Orvost is kérdeztem már, de azt válaszolta, hogy egyelőre nincsenek statisztikák, pontos adatok így senki sem tudja, hogy ez most mennyire fér bele vagy sem. Valakinél napok, másnál hetek, de pl. ilyen három hónapos esettel mint én még nem találkozott.



2021. jan. 11. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Senki nem tudja, nekem mindkettő visszajött kb 4 nap után. Van olyan vszont, aki még tavasz óta is küszköd vele.
2021. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Pontos adatok nincsenek, de statisztikák vannak. Eszerint 95%-nak 6 hónapon belül visszatér a szaglása, 5% az akinek nem.

[link]

2021. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hét alatt visszajött
2021. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem se jött vissza a szaglasom. Szinten 3 hónap telt már el... bármi változás azóta, kedves kérdező?
2021. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Március eleje, tehát 4,5 hónap után most már érzek fantomszagot. Valós szagokat egyáltalán nem, de szinte folyamatosan "disznóvágás" és füstszagot érzek. Folyamatos zsírszag bárhova megyek. Füstszagú a feleségem, sajátmagamat egy frissen perzselt disznónak érzem, a kaják is zsírszagúak. Úgy gondolom, hogy a szagot mint ingert már fogja az orrom csak a feldolgozással van gond.
2021. márc. 11. 12:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Bármennyire kellemetlen, szerintem ez már a gyógyulási folyamat része. Nekem 4 hónap után kezdenek lassan visszajönni a szagok. Most ott tartok, hogy a rossz szagokat még nem érzem, a mesterséges illatokat (parfüm, tusfürdő, stb.) érzem, elkészített ételek illatát nem, de pár fűszert (leginkább fahéj) igen.

A kávé konkrétan égetett gumiszagú. A párom illatát se érzem csak az általa viselt parfümöt.

Persze a meglévő illatok se intenzívek, direktbe közelről kell szagolnom, hogy kicsit érezzem.

Kitartást és várjuk majd a következő helyzetjelentés!

2021. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Újabb két hét telt el úgyhogy írok egy kis tapasztalatot.

Alapjáraton még most sem érzek valós szagokat és általában semleges minden. Viszont vannak kivételek. A kávé extrém módon ingerel. Büdös, semmihez nem hasonlítható szag és nagyon érzékeny rá az orrom. A korábban rendben lévő ízlelésem is megzavarodott. A kóla szagtalan, de nyelés után fémes íze van. A mekis kaják is rossz ízűek lettek (pedig szeretem). Amikor fertőzött voltam az ízlélésem 4 nap után visszatért és nem volt gond, de most fél év elteltével zavarjai vannak. A disznóvágás szag elmúlt vagy inkább átalakult.

2021. márc. 23. 10:58
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! #7-es vagyok.

Örülök a helyzetjelentésnek! A tartalmának kevésbé. Én most vagyok 5 hónappal a fertőzés után. Eddig az ízleléssel minden rendben volt, most időnként ilyen mosogatószer vagy hűtőszag utóízt érzek. A szagok se az igaziak. Bár már van pár teljesen valós illat.

További kitartást kívánok! És továbbra is érdekel hogyan alakul nálad!

Én egyébként az uriage orrsprayt kezdtem el használni, nem tudom amiatt van-e a javulás.

2021. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Sajnos én is elkaptam a Covidot úgy néz ki, nem teszteltek ugyan, de köhögök, és az azelőtt nagyon érzékeny, a legapróbb illatot is szagot éreztem - totál elveszett a szaglásom és az ízérzékelésem. Nagyon figyelem az ez alatti tapasztalatokat, és félek komolyan, hogy nem tér vissza. Az ízeket sem érzem, vagyis a nyelvem jelez, ez édes, vagy keserű, de nem érzem a kakiszagot, ha beleslukkolok a körömlakkba akkor azt sem, semmit! 🥲🥲
2021. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szaglásom megrekedt a jelenlegi szinten. Csak füstös dolgokat érzek, semmi mást. Büdös a kóla, kakaó, csoki, kávé, sör, mekis kaja, chillis bab. Mind füstös. Az ízlelésem megzakkant. Nem ettem jóízűen már másfél hónapja.

Konzultáltam orvossal. Válasz: tudományos alapon nem tudják megmondani mikor tér vissza normálisan HA visszatér egyáltalán. Kicsit elszomorít, mert a feleségemmel családalapítás előtt vagyunk és én lehet, hogy már soha nem fogom érezni a kisbabánk illatát :(

Azért az durva jó, hogy oltás legyen mert az nagyon tuti és nagyon biztonságos meg nyájimmunitás blabla, de úgy egyébként durvára nem tudjuk mikor jön vissza a szaglásod...

2021. ápr. 29. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!