Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy éjszakázás...

Miért van az hogy éjszakázás után alszok én délelőtt meg éjszaka mégis azt érzem kevés?

Figyelt kérdés
Hiába vagyok túl a holtponton ugyanúgy majdnem bealszok az éjszaka szolgálatban..
2021. jan. 12. 04:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyankor termeli a szervezeted a melatonin nevű hormont, amitől tulajdonképpen elalszunk. Felborul a napi ciklusod. Akkor alszol amikor nem kéne és akkor vagy fönn amikor meg aludni kellene. Ez megterheli a szervezetet. Én éjszakás műszak után nem eszek reggel lefekvés előtt, mert mikor felkelek az egész kaja ott van a gyomromban bedagadva, nem történik vele semmi. A veséim meg dolgoznak, mint állat. A szimpatikus és a paraszimpatikus idegrendszer is megbolondul. Nézz utána ezeknek, melyiknek mi a dolga. Ha éjszakás műszak után felkelsz, igyál sokat. Persze nem alkoholt.
2021. jan. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, ha délután aludnál és nem reggel.

Aki nappal jár dolgozni, az is reggel, alvás után megy dolgozni, munka után meg nem megy egyből aludni.

Szerintem próbáld ki.

2021. jan. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1_es vagyok. 2-es voltál már éjszakás? De nem úgy, hogy valami oknál fogva egy éjszakát nem alhattál, hanem életvitelszerűen.
2021. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De amúgy igen, hogyan kellene akkor csinálni? Mikor hazajövök éjszakából akkor mikor aludjak? Délután sem jó, mert egyhuzamban sem lehet visszapótolni az alvást mert egész egyszerűen nem tudok annyit aludni.
2021. jan. 13. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!