Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék normálisan...

Hogyan tudnék normálisan aludni? Érdemes lenne ezzel elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron volt 1 hetem amikor nagyon rosszúl aludtam. Fenn voltam majdnem 40 órát egyhuzamba és utána is csak nagyon nehezen tudtam elaludni. Nagyon féltem, hogy valami komolyabb bajom lesz. Azóta is néha félek este lefeküdni, mert eszembe jut. Az elmúlt héten újra előjött ez a rossz alvás. Lefekszek és azt veszem észre, hogy a pulzusom 110 környékén van és képtelen vagyok lenyugtatni magam. Napok óta 5 órákat alszok. Próbáltam meditációt is, tegnap arra sikerült elaludnom nagy nehezen, de ma semmi sem jön össze. Pedig ma is 8 ra fel kéne kelnem, mert órám lesz. Mit tudnék tenni, hogy jobban aludjak szerintetek? Érdemes lenne elmennem orvoshoz?

17/F



2021. jan. 15. 02:33
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia:) én is ugyan ebben a helyzetben vagyok. Lassan 4 óra és még mindig nem tudok elaludni, naponta kb 3-4 legfeljebb 5 órát tudok aludni. Ne aggódj, inkább próbálj mozogni, menj futni vagy fáraszd le magad valamivel, az jót fog tenni és helyre áll majd a szervezeted!:) Én is 17 éves vagyok
2021. jan. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vezesd le nappal az energiáidat valami sporttal. Nem kell kint a hidegben futkározni, ha nem akarsz. Keress valami neked szimpi edzős videót a neten, aztán edz otthon. Tevékenykedj, takarítgass, csinálj sokmindent, ne csak a gép előtt ülj, ne csak a telefont nyomd fekve vagy ülve. Este pedig már hanyagold a gépet, telefont, inkább olvass, fejts rejtvényt, ilyesmi. Esetleg hallgass álmosító, lágy zenét.
2021. jan. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom napközben mennyire stresszelsz, ami este jön ki esetleg.

Kérheted online pszichológus segítségét, ha a relaxáció-meditáció és hasonló módszerek nem válnak be, elmehetsz alvásvizsgálatra is: [link] itt kinézheted a lakhelyedhez közeli alváscentrumot, háziorvostól kell beutaló.

2021. jan. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Pár hónappal ezelőtt ugyanilyen helyzetben voltam, és sajnos elég sokáig tartott. Nekem a relaxációs gyakorlatok, valamint az írás segített. Naplóztam az érzéseimet, hogy hány órát alszok, mikor kelek-mikor fekszek, egyszóval mindent. A sportról még annyit, hogy én ugyan nem mozogtam többet, sokan ajánlották nekem, és biztos vagyok benne, hogyha akkor elkezdem, hamarabb túl lettem volna rajta.

Sok-sok kitartást! Kezeld helyén a pánikrohamot!

Üdv

2021. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok jó választ kaptál. A mozgás mindenképp jó de csak ovatosan kezdjél hozzá,főleg ha a várnyomásod magas. Csinálj egy vérnyomás naplót. A vérnyomást mérés előtt 10 pecig hátra dülve kell ülni. Igy ajánlják. Igyál elegendó folyadékot. Találsz a neten alvástréninget: Horváth Ágnes alvástréning. Ő nagyon sok technikát mutat és magyaráz, nekem bejöttek!! Alvás előtt kb 1 órával már ne csinálj szemmi komolyabb szellemi vagy fizikai munkát. Koffein, KV,Cola ezek is felpörgethetnek, engem felpörget, nem tudok töle aludni. Az emésztörendszer tisztítás is jól jöhet...
2021. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 17. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!