Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti elmennétek a...

Szülők, ti elmennétek a gyereketek könyveiért, ha normálisan megkérne?

Figyelt kérdés

Először is tisztázzuk, hogy nem kicsi vagyok azért, 17 éves.

Óvatosan rákérdeztem nála nem e tudna elmenni értük, erre leszedte a fejemet.. Később párom megbeszélte vele a dolgot stb. lényegtelen.

Azért kértem meg rá, mert én elszeretnék utazni a maradék 3 napba, amíg tart a nyári szünet.(először is mert nem akarok 3 napig gép előtt kuksolni, másodszor meg azért mert suli közben úgyis csak hétvégente látom a barátom, messze lakik.. És úgy nem tudnék elmenni, ha ezért itthon maradnék.. viszont ezen kb. az egész család felkapta a vizet, merthogy ez az én dolgom lenne. (értem, de komolyan ennyit se kérhetek?) nem járok bulizni, rendes lány vagyok, suliból se lógok, tisztességesen megcsinálom a gyakszit, kb. házimunka 80%-át én csinálom (4 napig takarítottam a házat.xD) Ill. hogy ne anyunak kelljen meló után v. hétvégén, elmegyek én bevásárolni... szóval mondhatni eléggé önálló vagyok, mert sok mindent már magam intézek... ő meg dolgozik,mos, meg főz.. és mindig azt kapom, hogy mindent neki kell csinálni, vagy rokontól, hogy mert anyám bezzeg mennyit csinál, még a könyveimért se megyek el milyen szr vagyok. Nektek mi a véleményetek a szituról? ill. a feltett kérdésre is jöhetnek válaszok bőven.


Köszi szépen.



2016. aug. 27. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
ha a barátodal el tudsz menni felnötesdit játszani 3 napra a könyveidért is beugorhatsz
2016. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg ne csinálj semmit. :)

Ha anyád eljátsza, hogy mindent ő csinál, a rokonok meg támogatják is ebben, akkor tényleg 1-2 napra ő csináljon mindent. Ígyis-Úgyis leszúrnak, hogy semmit nem csinálsz (ergo nem becsülnek meg) ne is tegyél semmit.

Béna példa tudom:

Ha a kistesó azt hazudja, hogy megvered / megütöd és ezért ki is kapsz, mert a szülők a kicsinek mindent elhisznek, akkor tényleg üss oda. Ígyis-Úgyis kikapaz, akkor mindegy.

Már látom lefognak pontozni az őszinteségemért.. :'D

2016. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

A "rákérdeztem nála, nem tudna-e elmenni" és a "megkértem rá" között elég nagy különbség van. Lehet, hogy neked abszolút természetes, hogy munka után, főzés előtt ő még bemegy másfél órát sorbaállni a könyveidért, de ez nem így van, bármilyen meglepő. VALÓBAN meg kell kérned, ha akarsz valamit, kellően megindokolva.

Két megjegyzés: 1. az egyszeri takarítás nem a házimunka 80%-a, még ha 4 napig húztad, akkor se. (Mi a túró tartott ennyi ideig? Napi félórát bütyköltél rajta?) Az pedig alap, hogy kiveszed a részed belőle, 17 éves fejjel. 2. Ha ennyire önálló vagy, több megoldást is találhatsz, hogy megkapd a könyveidet. Úgymint osztálytárs felkérése erre, telefon a suliba, hogy az első tanítási napon tudod átvenni, esetleg más rokon (úgy tűnik, van bőven) megkérése. Nem a nyegle "rákérdezek, megcsinálná-e" típusú, hanem valóban kérés jellegű.:-)

2016. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha tényleg így állsz hozzá akkor valóban jogtalan a családod kiakadása ezen. Bár nem az utolsó nyári napokban kell elutazgatni, mert elvégre ott volt az egész nyarad, erre, de ennek ellenére téged is megtudlak érteni, meg a szüleidet is, mert azért sorba állni a könyvekért amikor nekik ezer dolguk van nem éppen kellemes dolog.


A húgom könyveit tavaly én vettem fel, ugyanezért mert ő is elutazott és suli előtti nap este jött haza. Ő akkor 16 éves volt, de ő szépen megkért engem rá, én nekem meg belefért mert ott dolgoztam 5 percre de mégis jó 40 percig álltam a sorba a tűző napon mint aki teljesen nem normális, szóval eléggé mondtam a húgomnak hogy jön nekem egy nagy szívességgel. Amikor én voltam sulis akkor értelmesen megvolt oldva a tankönyv átvétele. Ott 4 nap állt a rendelkezésünkre, megvolt adva hogy kinek mikor, hova kell mennie, mert évfolyamokra voltak osztva a termek ahol a könyveket adták ki. Minden teremre volt egy tanár aki kiadta, fizetni meg kifelé menet a portánál kellett egy külön helyen ahol max 10 percet kellett várni.

2016. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem nagy kérés, bár megértem, ha nincs hozzá sok kedvük.


Általánosban nálunk is órákat kellett várni, hogy sorra kerülj, plusz ott még 10 percet mire összeszedték az összes könyvet amit rendeltél (egy terembe volt bezúdítva minden).


Később normálisan megvolt oldva. Az év első tanítási napján, osztályfőnöki óra keretein belül lement pár ember és felhozták a könyvtárban előre kiporciózott könyveket, már csak kikellet osztani.


Egy osztálytársad nem tudja felvenni a könyveid?

2016. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Én elmennék érte, de hát ezzel nem vagy kisegítve :( Esküszöm, ha zalaegerszegi lennél, meg is oldanám anyukád helyett.
2016. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Esetleg még nem tudod telefonon jelezni, hogy nem tudsz ott lenni?


Nálunk anno volt olyan lehetőség, hogy ha valaki nyaralt vagy más okból nem tudta átvenni, telefonálni kellett a titkárságra, és aztán év első vagy második napján kellett érte bemenni (bár igaz, akkor még 20-25 közt mindig kiosztották a könyveket).

Azért egy próbát szerintem megér, hátha:)

2016. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Egesz nyar ott volt nyaralasra szorakozasra

Gondolom nem diakmeloztal non stop

Most elso a kotelesseg a te kotelesseged nem szuleide.

En 17 evesen nem engednelek el fiuzni 3 napra mivel kotelesseged van

2016. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Normális szülő elmenne, probléma nélkül.

Ahol már a saját anyjától nem kérhet szívességet az ember ott baj van.

Komolyan nem értem az ilyet.

Mi lesz ha unoka lesz mondjuk...Majd nem fog rá vigyázni?

Az én anyukámnál 1 hétig ott volt most az 5 éves fiam, mert oviszünet volt én meg dolgozok...Anyukám is dolgozik még, de ő tudott kivenni 1 hét szabit, én meg nem.

Vagy éppen anyósom is intéz nekem akármit, amire megkérem, mivel ráér. És mi már felnőttek vagyunk.

Mi is segítünk amivel tudunk. Évekig pl én intéztem anyukámnak mikor még otthon laktam mindent: bank, posta, stb.

De szerintem normális helyeken így szokás.

Ahol egy tinilány nem kérhet szívességet az anyjától ott elég nagy bajok vannak. Le lehet pontozni de így van attól :D

2016. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Én elmennék, de nem én vagyok a szülőd. Amúgy meg nem értem, mi a gond? Nem veszed fel a könyveket, elutazol, első nap bemész a suliba és mondod, hogy most szeretnéd felvenni a könyveket, mert nem voltál a városban aznap, a szüleid meg nem voltak hajlandóak eljönni érte. Odaadják a kezedbe, aztán kezdődhet a tanulás. Garantált, hogy nem fogják máglyára vetni a könyveket, ha nem aznap mész be értük.
2016. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!