Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Banyapúp vagy nyaki gerincsérv?

Banyapúp vagy nyaki gerincsérv?

Figyelt kérdés

Már jó ideje van egy púpom. De csak most néztem utána annak, hogy micsoda is lehet ez.

Találtam olyan, hogy banyapúp. De nekem nem puha és nem nem is nagy a púp, ahogy ott leírják. Van ugye a bőr és a hús, aztán kemény, gondolom az a csont. Nincs körülötte semmilyen lerakódás. De rendesen van púp, hiába húzom ki magam, úgy néz ki, mintha görnyednék. Szokott fájni is néha, de tudom mozgatni a fejem jobb, balra rendesen. Egyedül a hátra hajlítással vannak gondjaim, meg hátul körözni. Ha fejkörzést szeretnék végezni, akkor ha a hátsó részhez érek, elkezd ropogni és kellemetlen érzés.


Láttam olyat is, hogy nyaki gerincsérv. Kb júliusban volt először migrénes fejfájásom, azóta ez kétszer történt még meg. A hátam meg szokott fájni, a lapockák körüli részén, de már évek óta. Vannak ilyen időszakok.


Tudom, orvoshoz kéne fordulni, de először gondoltam megkérdezem itt... Meg nem igazán van időm, lehetőségem orvoshoz menni... Nagyon félek attól, hogy az utóbbi, de azt gondolom nagyon fiatal vagyok még ehhez (16).


Köszönöm a válaszokat!


2021. jan. 15. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gerincferdülés. Mindenképpen menj orvoshoz. Ha elhanyagolod, egyre rosszabb lesz és fájni fog. Gyógytornával, úszással javítható és minimalizálható vagy megszüntethető a fájdalom.
2021. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Többszöri nézték, nincs gerincferdüléses.
2021. jan. 15. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Amugy noknel gyakoribb. De gerincserv helyett akkor is osszecsuszott csigolyakra gondolnek.
2021. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!