Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj van a hallásommal? (bővebb...

Baj van a hallásommal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyre többször fordul elő, hogy félre hallok valamit, vagy nem értem meg, hogy mit mondanak nekem, ez miatt rengetegszer meg kell kérnem másokat, hogy ismételjék meg újra. Sajnos néha még másodszorra sem sikerül megértenem.

Amióta maszkot kell viselni, a kommunikáció egyre nagyobb nehézséget okoz. Ez kellett ahoz, hogy rádöbbenjek, hogy én már régóta az emberek szájától próbálom leolvasni, hogy mit mondanak. Viszont így nem látom őket és sokszor fogalmam sincs, hogy mit mondanak.

Zenék, filmek szövegét vagy a rádiót csak nagyon nehezen értem meg.

Telefonálni konkrétan nem tudok, mert annyira összemosódik benne minden. Ha sokkal hangosabbra veszem, akkor picit javul a helyzet de így is képtelen vagyok teljesen megérteni.

Háttérzajban a helyzet még jobban romlik. Ha beszélgetnek mellettem, ha forgalmas úton megyünk, ha szól valahol a zene... minden egyes alkalommal csak nagyon nehezen értem meg, hogy éppen mit mondanak nekem. Így csak csendes helyeken tudok normálisan kommunikálni másokkal.

Szóval ezek alapján lehetséges, hogy baj van a hallásommal vagy csak én reagálom túl?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 16. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj hallásvizsgálatra. (Audiologia)


Ott majd megállapítják

2021. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

17, szóval még azt se lehet rá mondani, hogy ez a korral jár. Ilyen másfél-két éve kezdtem észrevenni jobban ezeket, de néha előtte is voltak már problémáim a megértéssel.

Ha elmegyek hallásvizsgálatra, ott egy alkalom után meg tudják mondani, hogy mi a probléma?

2021. jan. 27. 07:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy alkalom? Audiologiara igen, de ha ki akarod deriteni az okát, ott más viszgálat is kell.
2021. febr. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem is így kezdődött. Ahogy nőttem azt vettem észre hogy nem hallok jól. Most 16 éves vagyok, de már 13 éves koromban diagnosztizálták hogy a jobb fülemre siket vagyok. Nem hallom ami a fulesben szól ha csak a jobb fulemben van, azt sem mindig hallom ha valaki szemben van velem és beszél hozzám. Rendszeresen van olyan hogy akár 3x is vissza kérdezek mire megértem amit az illető mondani szeretne. Nem hallom sok zenének a szövegét, ami azért eléggé mókás tud lenni hogy miket hallok félre. Nekem végül kiderült hogy valószínűleg kis koromra vezethető vissza amikor közép fül gyulladasom volt, és ki lyukadt a dobhártyám. Vagy lehet genetikai is, de még ezt sem sikerül meg állapítani ül, bár a szüleimnek és a rokonaiknak nincsen ilyesmi baja. De sajnos nekem olyan fajta hallás sérülésem van ami nem kezelhető, halló készüléket sem tudnak adni. Csak komoly műtéti úton, kezelhető és azt nem vállalom. Javaslom hogy keress egy fül-orr gégészt. Mert elképzelhető hogy hallás sérült vagy. Több alkalom mire kiderül hogy mi az oka, sok fajta vizsgálatot kérhetnek, Mr, BERA stb...

Remelem hogy minden rendben lesz veled!🥺

2021. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!