Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegséggel küzdő emberek ti...

Betegséggel küzdő emberek ti hogy fogadtátok el hogy nem lehettek soha normálisak?

Figyelt kérdés
Tini vagyok, ilyenkor főleg nehéz
2021. jan. 17. 02:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen, sőt nem is tudom elfogadni!


Depis is vagyok, és szorongok!

2021. jan. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell gondolni, hogy szinte mindig lehetne rosszabb...

Születhettél volna komolyabb, ritkább betegséggel is, a világ rosszabb helyére is mint Európa.

(Valószínűleg)


Például engem zavar néha, hogy férfiként csak 165 cm magas vagyok, de ha arra gondolok, hogy vannak 120 centi alatti emberek is, hálát adok az égnek, hogy én nem olyan vagyok. Úgy még sokkal nehezebb lehet élni...


Illetve generalizált szorongásom van, szociális fóbiám és agora fóbiám is... Ezek miatt sokszor jártam pszicho és csoport terápián is és tudom, hogy egy skizofrénnek például sokkal rosszabb és velük még előítéletesség is az emberek.


Szóval én arra gondolok ilyenkor, ha azt érzem amit feltehetőleg Te is, hogy mennyi ember van akiknek sokkal nagyobb szenvedései vannak, pusztán azért mert szerencsétlenebbek... Ettől egyrészt rosszul érzem magam, másrészt viszont könnyebben el tudom fogadni, hogy nem vagyok tökéletes. (Közel sem)


Ez a módszer akkor lehet szívás, és használtan ha tényleg semmivel sem lehetne rosszabb az életed és olyan betegséged van ami egy rohadt nagy szemétség az élettől.

Például elefántiázis vagy “fa ember” kór, vagy ilyesmi...

2021. jan. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Például egy bangladesi “fa ember” 2019-ben sok évnyi sikertelen műtét után, inkább önként amputáltatta a kezeit a fájdalom miatt, egyszerűen nem tudott aludni sem tőle, meg hát ugye az egyik legborzasztóbb látvány, nem sok csúnyább dolog történhet egy emberrel.
2021. jan. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én krónikus izületi fájdalomban szenvedek!oszteoartritisz

Kezelik van hobbim is!


Kitartás!

2021. jan. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy felismerd magadban az érteket. Hogy megtudd, hogy benned is van valami, amit megoszthatsz. Ha most épp csalódott vagy, nem gáz. Ha csalódottnak érzed magad, az azt jelenti, hogy többet vársz az életedtől, mint amennyit jelenleg nyújt. És ez jó. Gyakran az élet kihívásai mutatják meg, hogy valójában mire születtünk.
2021. jan. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!