Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szaunázás után vettem egy...

Szaunázás után vettem egy hideg fürdőt, és csináltam egy EKG-t az Apple Watchomon ami pitvarfibrillációt mutatott és eléggé megjettem, vajon azért történt mert a testem gyorsan lehült vagy tényleg lehet baj a háttérben?

Figyelt kérdés
Utána is csináltam méréseket de akkor már minden rendben volt, és nem is éreztem rosszul magam.

2021. jan. 19. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez a termék, elektródákkal rendelkezik, amelyekkel egy standard, 12 elvezetéses ekg-t húzhatsz?

Ha nem, akkor ne csinálj vele ekg-t, mert nem hiteles.


Emellett, ha pitvarfibrillációd lenne, nem mondom, hogy nem írnál ide, mert van krónikus formája is, amivel el lehet élni, de számos más, kellemetlen tüneted is lenne.


Egyébként valóban előidézhető malignus arrythmia, szívmegállás így...

2021. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy elektródás,az úkbegyet kell a koronára tenni és 30 mp alatt megcsinálja. Nem volt semmilyen rossz érzésem, nem éreztem hogy rendezetlenül verne a szívem. Abban bízom hogy azért mutatta ezt mert egy folyton hideget-meleget kapott a testem és még nem állt be nyugalmi állapotba. Se azelőtt se azután nem muatatott egyebet csak szinuszritmust.
2021. jan. 19. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ujjbegyből ekgt csinálni kb olyan, mint az okosórás vérnyomásmérés...
2021. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pitvarfibrillációt nem lehetetlen amúgy ilyen módon kimutatni, természetesen nem föltétlenül megbízható, de nem lehetetlen, hiszen itt nem föltétlenül van szükség tengelyekre, elég lehet hozzá egy elvezetés is, bár mondjuk inkább a fordítottja igaz, hogy a pitvarfibrilláció az ilyen eszközökkel kizárható lehet. Ettől függetlenül nem ártana csináltatnod egy EKG-t, mert a pitvarfibrilláció azért kezelést, odafigyelést igényel orvosi szempontból. A szaunával amúgy szerintem nem függ össze, ez inkább ilyen véletlen egybeesés lehet.
2021. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az első válaszolónak még annyit mondanék, hogy egyáltalán nem föltétlenül jár egy pitvarfibrilláció tünetekkel. Sokszor jár azokkal, de nem mindig.
2021. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb dolog, hogy megtapintod a pulzusod! Ha irreguláris, tehát szabálytalan akkor akár felvetülhet pitvarfibrilláció gyanúja. Persze önmagában ez mit sem jelent, de egy jó kiindulási alap lehet. Egyébként ezek az eszközök megbízhatatlanok ebből a szempontból. Én gyanítom, hogy inkább csak egy sinus tachycardia akart az lenni, amely egyébként teljesen fiziológiás egy szaunázás után. Persze lehet, hogy paroxismalis önmagától megszűnű pitvarfibrilláció volt. Ha tapasztalsz magadon valamilyen tünetet, tapintsd meg a pulzusod. Ha sokszor előfordul és nem reguláris akkor irány a doki 12-elv ekg-t csináltatni.
2021. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy nem volt semmi ilyensmi érzésem, az EKG ideje alatt is a pulzusom 55 volt.
2021. jan. 19. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Még tavaly nagyon sokat és nagyon gyorsan futottam ki a buszhoz, aztán nagyon vert a szívem. A buszon Watch 4-gyel csináltam én is EKG-t és nekem is ezt adta ki.

Enyhén bepánikoltam, aztán elmentem a Kardiológiára, de nem volt semmi bajom szerencsére. Szerintem ezek az órák nem olyan pontosak.

2021. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!