Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet koronavírusos? Ha nem...

Lehet koronavírusos? Ha nem akkor mi lehet a baja szerintetek?

Figyelt kérdés
Anyú január 12- e óta beteg. A múlt héten nem volt étvágya, hányt, epés volt, nagyon fázott s lázas volt. Ezen a héten jötek neki piros csalánkiütések a testén ami viszketett neki de a láza elmult. A kiütésekkel elment a háziorvoshoz aki kikérdezte s azt mondta hogy koronavirusos mert láza volt. Felírt neki multivitamint s kész. Meg megmérte a vérnyomását de nem mondott semmit. Tesztre nem igyekszünk menni mert ha esetleg pozitiv lenne s karanténba kerülnénk, nekünk nincs olyan szomszéd, se ismerős, se családtag aki segitene meg nem is nyílik utcára az ablakunk s a keritésünk is nagy, nem lehetne rajta beadni semmit. Elmúltak a kiütései anyunak de nincs rendes étvágya, gyenge, ég a gyomra, 3 óra után kifárad, úgy érzi tele van a feje, rájön a melegség reggelente s szédűl. Én félek hogy anyú meghal mert nem tudom mi a baja s mit lehetne tenni. S anyun kivűl nekem nincs más senkim, mert nincs testvérem s apú meghalt s az unokatestvéreim nem olyanok hogy éljenek velem vagy lelkizzenek velem. A koronavirust nem hiszem mert akkor a tüdeje kéne hogy égjen vagy fuldokolnia kéne mivel a korona a tüdőt támadja. Anyúnak alapból lusta az epéje, gyomorsava van, 68 éves, 157 cm s 55 kg volt de most lehet hogy 50 mert fogyott a betegséggel. A bal fülére süket mert van ott egy csont s sokszor a nyál a torkára megy vagy ha fárad leesik a kanál vagy a fedő az asztalrol. Én Nagyváradon élek s nálunk a koronateszt előtt semmilyen más analizist nem csinálnak s ha csak lázas vagy csak gyulladásba van akkor is pozitiv a teszt s küldenek karanténba. Jobb esetben. Rosszabb esetben a korházba. Hallottam olyat, mind2 eset Nagyváradon történt. 1. Egy nő nagyon köhögött, elment orvoshoz, koronateszt, pozitiv, bevisz korházba s ott perfúzión a vénájába AIDS elleni gyógyszert adtak s majdnem meghalt, azért nem halt meg mert valamelyik nővér kivette a perfúzióból s tabletta formára tette s azt a beteg nem vette be hanem kiköpte s úgy gyógyúlt meg. Másik sztori, valaki bement 1 napos beutalással hogy kivizsgálja magát mert évente egyszer szokta, előszőr koronateszt, hát persze hogy pozitiv volt. Bennt tartották a korházba ahova látogató nem mehet, ruhát, mobiltelefont elvesznek tőled. 2 nap múlva telefonáltak a családnak hogy agyvérzést kapott a néni, 2 hét múlva már a hullaházban volt. Úgy ment a korházba hogy semmi baja. Több ilyet hallottam a romániai korházakról s érthető hogy anyu nem akar menni hogy negöljék. Szerintetek anyú lehet koronás? Nem voltunk sehol, az unokatestvérem volt nálunk de ők otthon home oficoznak s nem betegek.

2021. jan. 24. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de ha nem hajlandó tesztelni, mert mi lesz, ha kiderül, hogy koronás, akkor miért tőlünk mégis mit vársz? Karantén esetén az önkormányzat is bevásárol, ha kell, leteszik a kapuba, becsengetnek, elmennek, ti meg kimentek érte.
2021. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam véleményt kérek tőletek s lehet nem koronás. Akkor a tüdeje kéne fájjon. Ez a gyakirikérdések azért van hogy kérdezzünk. A koronát a háziorvos arra fel mondta hogy volt láza meg Romániában divat ráfogni a koronát mindenkire. Mindig azt irják eloszor az emberejrol hogy koronaba halt meg s utolag hogy mi volt a baja. Én attol is felek hogy rákja lehet. De nálunk semmilyen analizist nem csinálnak covid teszt nélkul. Egy ki.....ott vérvételhez is kell a covid test. Ha nem kéne a teszt akkor anyu is biztos kérné az orvost hogy küldje vérvételre. Ti el tudjátok képzelni hogy a koronavírus nem a tüdőt támadja hanem mint anyubál hogy ami a leggyengébb részed? S ha több gyenge részed van akkir szökik ide oda a vírust s azért hol ezt, hol azt érzi anyu?
2021. jan. 24. 17:08
 3/5 whiteno ***** válasza:
100%

Biztos nem a covid okoz nála ilyen tűneteket az egészet csak felfújták ezt szerintem te is tudod,csak nem akarod elhinni.

Ha meg nem hajlandóak elvégezni a szükséges vizsgálatokat,mégjobban elárulja mi folyik itt.

2021. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 whiteno ***** válasza:
100%
Covid teszt nélkül lemaradt bocsi 😅
2021. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad lehet előző. S ha Nagyváradon rendes volna a háziorvosunk akkor elküldte volna anyút egy vérvételre, covid teszt nélkül. Ha nincs kovidos tünete akkor miért nem mérte meg a lázát s a küldőcédulára ráírta volna amivel a laborba külte volna vérvételre. S az is gyanús hogy anyú vérnyomásáról nem mondott semmit pedig megnézte.

Tegnap meg hallotta anyú valakitől hogy a környékünkön van egy 65 éven felüli nő aki szintén először epés volt, aztán csalánkiütések meg láz s a covidra gyanakszik de nem biztos benne s az orvoshoz se ment. Azért fúrcsa hogy anyuval eggyütt már 2 személy van így a környékemen, vagy még akikről nem tudunk. Most már anyunak elmúltak a kiütései meg a láz, étvágya is van csak az ereje nem jött vissza. Azt gondolja hogy csak epés lehetett vagy a klimától. De 2 Hétig??!! A klimával nem volt baja s mikor epés volt max. 3 nap alatt kihányja magát s kiütései se voltak. Lehet az is hogy ez egy új vírus lehet amiről nem tudnak s akinek gyenge az immunrendszere vagy sokat stresszel azt letámadja. Gyanús hify nég egy nő van a környéken ilyen dolgokkal s 65+ meg az is gyanús hogy az irvis nem küldte vérvételre. Megnérte vokna anyu lázát s ha oké akkor teszt nélkül küldte volna a laborba vért venni, nem? Az az igasság hogy a háziorvisom szakmai tudásáért nem tenném tűzbe a kezem, se az elhivatottságáért. 45 éve háziorvos de nem ért ő minden betegséghez meg olyan általános dolgokat mond amit az is tud aki nem orvos.

2021. jan. 27. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!