Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akarok ülni?

Mit tegyek, ha nem akarok ülni?

Figyelt kérdés
Már több éve általában a nap nagy részében a gép előtt ülök, mert nincs más amit csinálhatnék. És most olvastam egy cikket, hogy már napi 6 óra üléstől sokkal nagyobb esély van különböző veszélyes betegségek kialakulására meg ilyenek, és ez ellen az egészséges életmód és az edzés meg ezek sem segítenek. (pedig én egészségesen élek és mozgok is) De ezen kívül napi 6 órát minimum szoktam ülni, mert nincs más nagyon, amivel el tudnám foglalni magam. Szerintetek mit csináljak? Vagy csak a cikk volt ijesztgetés?
2021. jan. 27. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Bulvárgagyiban olvastad.
2021. jan. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Vegyél titàkat. Gondoskoggyà őrulluk. A titàk megaggyàj téneköd a bódogsàggot. (Na, viccen kívül, ha baràtaid tàvol vannak, legjobb egy felelősek tartott hàziàllat. Felelősen. Remélem, jobban leszel)
2021. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy meg àlljàl. Édesanyàm 62 évesen, rossz làbakkal àllva a làngossütőben. Én 12 óràt lehúzok a gyàrban.., àllva. Nem tanultam.... Eleget. Van bizony 2 főiskolàm. Ha kozmetikus nak mentem volna, megélnék
2021. jan. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Óránként sétálj 20 percet.
2021. jan. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ijesztgetés. Az egészséges életmód és a sport igenis tudja kompenzálni. De az se rossz ötlet, hogy óránként állj fel és kicsit mászkálj, mozgasd meg a lábaidat, hátadat. A szemeidnek is jót fog tenni, ha nem bámulod órákig folyamatosan a képernyőt.
2021. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, 6 órát ritkán ülök egy huzamban, közben azért szoktam mászkálni elég sokat, kivéve éjjel.
2021. jan. 27. 09:02
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozzál.
2021. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
XD magyar
2021. jan. 27. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy 9 éve napi szinten 10+ órát ülök gép előtt és makk egészséges vagyok. Már ami a fizikai jólétem illeti. Mentálisan sokkal megterhelőbb, szóval ajánlom az edzést. Én reggel munka előtt és vacsora előtt edzek, úgy du. 6 7 fele. Ha tehetem, munka közben sétálni is megyek. Amíg nem voltak lezárások, a szünetemben mindig kiültem a parkba kajálni. Nem kell nagy edzésre gondolni, nem emelgetésekről van szó, csak alapvető dolgok amiket talán az oviban is csinálnak :D
2021. febr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!