Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek magas vagy alacsony a...

Akinek magas vagy alacsony a vérnyomása,az attól még megkaphatja a koronavírus elleni oltást?

Figyelt kérdés
Nekem úgy érzem mintha magas lenne, gyógyszert nem szedek,orvosnál nem voltam.Beadathatom az oltást így is,hogy nem tudom mennyi a vérnyomásom?Nem lesz baj?

2021. jan. 31. 16:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem ismerek olyat aki ért hozzá,azèrt kérdezem itt.Itt biztos van,aki êrt hozzá
2021. jan. 31. 16:45
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha azt mondom, hogy értek hozzá és adasd be nyugodtan, akkor azt el is hiszed nekem, egy anonim válaszolónak?

Kérdezd az orvosod, ő tud biztosat mondani.

2021. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak magas vérnyomása van, gyógyszert is szed, és mivel vendéglátásban dolgozik javasolta is neki a doki, hogy ha majd lehetősége lesz rá, kérje a vakcinát. Nem említette neki, hogy baj lenne ez.


De menj el orvoshoz, ha magas/alacsony a vérnyomásod, vakcina ide vagy oda, de arra gyógyszert kell szedni.

2021. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megkaphatja. De mindegyik vakcinára vonatkozó kontraindikáció

fent van a neten, hivatalos oldalakon. Menj el orvoshoz egyébként, ha magas vérnyomásra utaló tüneteid vannak.

2021. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 először meg kéne mérni és csak utána elmenni.Csak nincs itthon vérnyomás mérőm.
2021. jan. 31. 17:30
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Oltóponton úgyis megmérik, de ez nem kontraindikáció önmagában. Oltásnál csak az anaphylaxiás shock vagy valamilyen gyógyszerérzékenység, allergia kizáró ok általában, de ott úgyis lesz egy orvos, aki kikérdez vagy akitől lehet kérdezni, illetve a háziorvostól is meglehet.
2021. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egyet, ha gond van vele, nem árt többször megmérni. Én anno aqua.hu vettem, felkaros fajtát, kb 3500ft volt, és nagyon jó.
2021. febr. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csuklón mérő is jó? Mert egyedül nehéz a felkaron mérni.
2021. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!