Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Krónikus háttérrel mennyi idő...

Krónikus háttérrel mennyi idő alatt gyógyultál a Covidból?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akik akár diagnosztizáltan, akár nem, de otthon heverték ki a betegséget, s a kérdésem arra vonatkozik, hogy a kellemetlen tünetek mennyi ideig tartottak.

Esetleg leírhatnátok azt is, hogy milyen állandó egészségügyi probléma mellett sikerült kigyógyulni.



2020. dec. 29. 23:28
A kérdező szavazást indított:
nem volt semmilyen kellemetlen tünetem
pár nap alatt
1 hét alatt
2 hét alatt
4 hét alatt
6 hét alatt
8 hét alatt
3 hónap alatt
fél év alatt
fél évnél tovább tartott
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Magasvérnyomás betegség, elhízás.

2 hétig tartott száraz köhögéssel, hőemelkedéssel, 38 fokos lázzal.

Majd 3 hét alatt elmúlt a görcsös, fullasztó utóköhögésem is (Bio-Zinket szedtem rá), de még mindig nagyon fáradékony vagyok, megfordult a nappal és az éjszaka, szívritmus zavar jellemző.

2020. dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Asztmás vagyok, kb. pár nap alatt kihevertem
2020. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Minseo1998 válasza:
72%
Ez nem feltétlenül krónikus, de én anorexiás vagyok, így nagyon veszélyes lehetne rám nézve is. Eléggé rosszul voltam, de viselhető volt, kb két hétig tartott, de rengeteget hánytam. A barátom asztmás, neki pár nap volt kevés tünettel, szinte semimj baja nem volt.
2020. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szeiff ***** válasza:
66%

- Magas vérnyomással két hét + 2 nap. Mi a plusz 2 nap. Mi a plusz két nap? Tavasszal két negatív két hét karantén, két negatív teszt, és feloldó határozat email után állt be a fulladás. Első nap, miután kértem tesztet, akkor megszédülés, hidegrázás kimelegedés hullám, majd ezek 5-10 percenként ismétlődött, nagyon erős erőnlét vesztés mellett. két hét enyhe erőnlétvesztés. "Utolsó utáni" napokon lézésszámom percenként a normál 16-ról 27-re felkúszott. Ha nem kísérleteztem, mer amúgy próbáltam, ha nem kísérleteztem lassítással, akkor nem volt légszomjam, ha próbálkoztam, akkor fulladtam. 36 órán belül megszűnt.

- Szívbeteg anyám, akivel együtt élek, ő egy hasmenéssel megúszta. Bár neki vasból van az immunrendszere, és tavasszal még sokkal jobb állapotban volt, mint mostanra. Általában a bezárt idős emberek legyengülnek a mozgáshiány, kezelések elmaradása, és az életmódváltás miatt. Lehet, hogy öngól volt az idősek bezárása.

2021. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szeiff ***** válasza:
77%
Ja ! És mellékhatás, ahogy látom, mindent kétszer írok, 2-szer írok.
2021. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
46%
Nem igazán tudtam mit jelöljek be mert a keményebb tünetek 1 hétig tartottak, az enyhébbek 2 hétig és az ízérzékemet 2 hónapra veszítettem el, lassan fél éve küzdök erősödő és gyengülő izomlázszerű tünetekkel (kar-váll) de azt nem tudom, hogy ettől van e. Koszorúér problémák ( kezelt állapotban), jelentős mértékű szívizomelhalás, magas vérnyomás ( kezelt állapotban), örökölt cukorbetegség ( szinten tartott), vérképzőszervi betegség ( 1 éve tünetmentes).
2021. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Autoimmun pajzsmirigy gyulladás, pyelectasia.

2 napig hőemelkedés, 4.-ik napon szaglás csökkenés, izérzés nem változott, 1 hétig tartó köhögés.

2021. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt egyik se olyan igazi komoly krónikus betegség, amit felsoroltak, SM, rosszindulatú daganat, meg ilyenek érdekesebb lehet.
2021. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már az elejétől úgy kommunikálják, hogy a krónikus elváltozások súlyosabb lefolyásra hajlamosíthatnak, mégis, az elhunytaknál felsorolt "alapbetegségek" többsége pont, hogy "csak" magas vérnyomás. Így nem biztos, hogy a Covid szempontjából az a "veszélyesebb" krónikus probléma, ami egy laikus nézőpontjából.

Persze valószínűleg magas vérnyomással többen küzdenek, mint daganatos betegségekkel, így valószínűleg aránylag többen fertőződnek meg a vírussal, ez is okozhatja a nagyobb arányukat az elhunytak között. Mindenesetre a célom a kérdéssel rálátni a másik oldalra is: akik meggyógyulnak krónikus háttérrel.

2021. márc. 16. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont ezt írtam, ezek egyike se az a nagyon komoly krónikus betegség.
2021. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!