Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj ha néha egész nap...

Az baj ha néha egész nap semmit nem eszek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 8. 06:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

10


Nem vagyok ki száradva.Mitol lennék? Mert attól biztos nem hogy három napja eddig minden nap csak egy pohár vizet ittam.

2021. febr. 8. 12:02
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát ha én bapi 1 pohárral innék úgy érezném hogy ki van száradva a szám. De te tudod🙃
2021. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Egy 80 kilós felnőtt emberből naponta 0,4 liter víz távozik pusztán légzéssel, illetve még átlagos terhelés és hőmérséklet esetén is elpárolog a bőrén keresztül további fél liter. Vizelettel nagyjából 1,4-1,6 liter, széklettel pedig 0,1 liter ürül. Ez összesen 2,4-2,6 liter, ez lenne tehát a minimum, amelyet napi szinten pótolnunk kell."


"Sokan csak az ivással bejuttatott folyadék mennyiségét számolják, holott szinte minden étel, amit elfogyasztunk, tartalmaz vizet. Főleg a lédús zöldségek és gyümölcsök hidratálják a szervezetünket - a görögdinnye, a sárgabarack, illetve az eper közel 90 százaléka víz. A levesek, smoothie-k, fagylaltok tovább növelik a szervezetünk folyadékkészleteit, sőt a hosszabb kávék is több folyadékot adnak, mint amennyit elvonnak a szervezettől. Megfelelő táplálkozással nagyjából 1-1,2 liternyit viszünk be minden nap."


Ha nem eszel, akkor az etelekkel sem viszel be folyadekot, ezert kell azokon a napokon tobbet inni.



[link]

2021. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hat az lehet de én csak negyven öt kilós vagyok az meg nem sok.
2021. febr. 8. 17:27
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az tenyleg nem 80:) de:


"9-13 éves kor között a lányoknak 1,9 liter, a fiúknak pedig 2,1 liter az ajánlott folyadékbevitel naponta. Tizennégy éves kor felett gyakorlatilag a felnőtteknek is javasolt mennyiség az érvényes: egy felnőtt nőnek napi 2 litert, egy felnőtt férfinek pedig 2,5 liter folyadékot kell fogyasztania."

2021. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát kell a víz az igaz de ha nem esik jól nem tudom eroltetni
2021. febr. 8. 20:25
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez esetben talán nem ártana felkeresni egy orvost.


Lehet betegség is a háttérben

2021. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Akkor egész életemben beteg kellett leggek mert sose ittam tobbett
2021. febr. 8. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!