Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így lehet kapni vérmérgezést?V...

Így lehet kapni vérmérgezést?Vagy ez már paranoia?

Figyelt kérdés

Gyakran száraz a kezem,van,hogy be is repedezik.


Ilyenkor ha bekenem,előtte megtörlöm törülközővel,kézmosás után.


Azt olvastam a sima porban is előfordulnak a tetanusz spórái,így ha por került a törülközőre,akkor lehet rajta szennyeződés.


Illetve fémes felületeken fordul elő,ahol nedvesség van,tehát mondjuk a csaptelepet megfogva a fürdőben,ami fémes,ha elzárom a vizet is beletörlöm a kezemet,és utána kenem be.


Székletben is előfordul,tehát zuhanyozás után,törülközésnél,ha sebes a bőr,vagy borotválkozunk.


Vagy azt is olvastam,hogy a földben is előfordul,belegondoltam,hogy virágföld van a lakásban.

Ami rákerülhet valahogy a ruhákra,törülközőre.


2021. febr. 11. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
para...
2021. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tetanusz kórokozója a clostridium tetani egy anaerob baktérium ami azt jelenti,hogy oxigénmentes környezet a legideálisabb számára. Oxigéndús környezetben nem tud megélni. Egyrészt felületeken biztosan nincs jelen, másrészt pedig ha szappannal mosol kezet, akkor is elpusztulna, ha egyébként lenne a kezeden. Ha nem pusztulna el,akkor ha bejutna a sebbe, akkor be kellene,hogy a seb záródjon, hogy ideálisak legyenek számára a körülmények és ha ez lehetséges lenne, akkor sem biztos,hogy elszaporodna benned. Ha mégis, akkor be vagy ellene oltva, ez azért jelent valamilyen védettséget. Az Egyesült államokban ami népességben 40 szer akkora mint Magyarország, évente 30 tetanuszos eset van, kizárólag olyanok között, akik nincsenek beoltva.Remélem segítettem.

[link]

2021. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak kicsit belegondoltam,hogy simán elmegyek törülközővel a virág mellett,ami akár hozzáérhetett,és utána abba törölöm a kezemet,és be is kenem.


Egyébként sajnos nálam ez gyerekkorom óta egy állandó félelem.

Mindig féltem,rozsdás dolgokat megfogni,és gyakran mostam kezet.


De azt nem tudtam,hogy kerti földben is előfordul,ami már a virág locsolásakor is veszélyes lehet,vagy kertészkedés közben.

2021. febr. 11. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom magamat, 0 az esélye,hogy elkapd. Eddig sem történt meg. Ne foglalkozz ilyesmivel.
2021. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha az oxigént nem szereti,akkor gondolom a virágföld tetején nem él meg,csak ha bele nyomnám a kezem a belsejébe,akkor lehetne ott esetleg.


Illetve akkor ha rákerül egy tárgyra,akkor nem marad életben rajta sokáig.


Csak a ruhákat teregettem,amihez közel van egy virágcserép,és lehet,véletlenül hozzá érintettem a törülközőt,amikor levettem a szárazakat.


Csak ugye krémeztem,az nem tudom mennyire gáz bejutás szempontjából.

2021. febr. 11. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg. Elolvastad amiket írtam? Egy 400 milliós országban évi 30 Tetanus-os eset van, és kizárólag olyanok akik nem kaptak oltást.
2021. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam oltást.
2021. febr. 11. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem Magyarországon élsz?


[link]

2021. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon kötelezően oltanak C. tetani ellen. A védettség nem szól élethosszig, de valamilyen formában hosszútávon fennmarad, így aki be van oltva nagy valószínűséggel nem fog belehalni még akkor sem ha megfertőződik. A megfertőződéshez mély, szúrt seb kell, amit olyan tárgy okozott, ami előtte levegőtől elzártan olyan környezetben volt, ahol elszaporodhattak rajta a baktériumok. Ilyen pl. a rozsdás szögbelépés. Egy felületes sérülésben nem tudna elszaporodni a baktérium, hiszen ott levegővel érintkezik. A tetanus okozta sebfertőzésnek a sebészi terápiája pontosan az, hogy megnyitják a sebet, hogy minél több levegőt kapjon, így ne tudjanak szaporodni a baktériumok.

Akkor kell aggódni, ha egy rozsdás szögbe lépsz bele, ami vagy egy cm mély szúrt sebet okoz. Akkor se nagy az esély a merevgörcs kialakulására, de orvoshoz már el kell vele menni.

2021. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!