Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » AstraZeneca vakcina mellékhatá...

AstraZeneca vakcina mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Máma hívott a háziorvos AstaZeneca oltásra. Viszont nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek vagy lehetnek e súlyosak? Vagy esetleg itt vannak olyanok akik ezt kapták? Félek is valamennyire. Holnap délelőtt kell visszahívni a háziorvost hogy döntöttem.

2021. febr. 23. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez a leghatásosabb vakcina. Kevés mellékhatással: ízületi fájdalom, gyengeség a leggyakoribb. Az Oxford egyetem fejlesztette úgyhogy egy világhírű egyetem tudósaiban megbízhatsz. Főleg hagy a technika amivel előállították már többször volt használva más betegségeknél. És bevált eljárás alapján fejlesztették
2021. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ismerős megkapta, egy napig enyhe hőemelkedés és kicsit rosszabb közérzet, de ennyi volt.
2021. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
Senki sem tudja hosszútávon. Fél év alatt lett kifejlesztve.
2021. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon nehéz lett volna a kérdést bemásolni a google keresőbe?

:

levertség fáradtság, rossz közérzet (nagyon gyakori)

fejfájás (nagyon gyakori)

láz, hidegrázás (nagyon gyakori)

hányinger (nagyon gyakori)

rossz közérzet (nagyon gyakori)

izom vagy ízületi fájdalom (nagyon gyakori)

duzzanat, pír, melegségérzet az oltás helyén (nagyon gyakori)

influenzaszerű tünetek: torokfájás, láz, hidegrázás, orrfolyás, köhögés (gyakori)

hányás (gyakori)

csomó az oltás helyén (gyakori)

szédülés (ritka)

étvágytalanság (ritka)

izzadás (ritka)

bőrkiütés (ritka)

hasfájás (ritka)

nyirokcsomó duzzanat (ritka)

2021. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha legküzelebb gyün az a kuruzsló vasvillávak kergezsd el a bírtukról.Máma mia!
2021. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

A #3-as vagyok. Szeretném megtudni, hogy miért lett lepontozva a válaszom?

Melyik részével nem ért egyet, aki szerint nem hasznos az általam megírt válasz?

2021. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
6: mert összezavartad az oltásrajongókat holmiféle tényekkel.
2021. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
A már nagy mintában megtörtént beoltások miatt a mellékhatások milyensége és előfordulási aránya remekül vizsgálható, hosszú távú mellékhatásokra pedig nincs semmilyen bizonyíték. Mivel a kérdés nem az volt, hogy "kérlek, leírnád nekem, hogy ismerjük-e a hosszútávú mellékhatásait?" amely kérdést bármely felvágottal kapcsolatban is feltehette volna a kérdező, így a válaszod haszontalan volt.
2021. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

“ hosszú távú mellékhatásokra pedig nincs semmilyen bizonyíték.”


Senki sem állította hogy lenne. De ellene sincs. Hármas pont ezt írta.


“ Mivel a kérdés nem az volt, hogy "kérlek, leírnád nekem, hogy ismerjük-e a hosszútávú mellékhatásait?”


De! Pont ez volt a kérdés, csak hát általánosabban és nem is sikerült végigolvasnod:


“ Viszont nem tudom milyen mellékhatásai lehetnek vagy lehetnek e súlyosak? ”


A mellékhatásokat kérdezte, függetlenül attól hogy azonnaliak, vagy hosszútávúak.

2021. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Én pedig elmondtam a mellékhatásokat. Ezen illető válasza pontosan ugyanaz a kategória, aki a "mivel jár a babfogyasztás" kérdésre az

"esetleges gyakori szellentéssel" válasz helyett azt írja, hogy nem tudjuk, hogy 50 évvel a babfőzelék megevése után egyes emberekben nem okoz-e szarkoidózist.

2021. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!