Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő emetofóbia esetén?...

Mi a teendő emetofóbia esetén? Egyáltalán lehetséges így az orvosi?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, orvosnak készülök, még a középsulim is biosz szakos, hogy onnan könnyen tovább lehessen menni orvosira. Azonban emetofóbiám van... már attól, ha valaki túl sokat köhög, csuklik, rosszul érzi magát, már akkor egy kellemetlen érzés fog el, próbálom elküldeni a környezetemből az illetőt, ha nem megy, akkor én megyek el. De orvosként naponta kell ezzel találkoznom... Valami ötlet? Pszichológushoz nem mehetek, szüleim szerint csak tettetem, és csak túlaggódom a dolgot... De én tudom, hogy nem. Mindenki azt mondja, hogy nem kellene félnem, mert nem fáj. Hát, lehet, hogy nem, de a maró érzés a gyomorszájtól egészen az orromig, a szag, illetve a kontrollálhatatlanság számomra igenis kellemetlen tényező, még a hangját sem bírom. Pár hónapja egy kislány majdnem lehányta a cipőmet, ott is inkább elsétáltam, hátat fordítottam és elkezdtem olvasni egy újságot. A kislány elméletileg fertőzött volt, ezért az anyja kivitte az épületből. A takarítók meg kb. fél óra múlva jöttek csak... Na, attól a ponttól kezdve az emetofóbiám csak erősödött... és mostmár kezdem unni, mert jövőre nem lesz sétagalopp a középsuli, nem kevés hányással kapcsolatos dologban lesz részem.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a kérdésem...


2010. aug. 17. 19:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"de a maró érzés a gyomorszájtól egészen az orromig, a szag, illetve a kontrollálhatatlanság számomra igenis kellemetlen tényező"


ha tényező, akkor fentáll, nem? de mind1, mindenesetre az biztos hogy pszichiáter tud segíteni

2010. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

igen, de ezek csak a hányás közbeni tünetek, ami minden embernél jelen van.

Amúgy köszönöm, de írtam, hogy pszichológushoz/pszichiáterhez nem áll módomban eljutni, maximum felkeresek egyet online, hátha tud segíteni.

2010. aug. 18. 07:12
 13/20 anonim ***** válasza:
elolvastad a voltmár pasid/csajod részt? mi a válasz?
2010. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
elég sok barátnőm volt már, pont pár hete zártunk le egy két éves kapcsolatot.
2010. aug. 19. 08:08
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyik orvosis ismerösöm kopaszember fóbiás volt, sikitani kezdett meg remegni ha meglátott egy kopasz embert, emiatt patológus akart lenni. Azóta nem tudom, mi van vele.
2010. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp egészségügyi,orvosi hivatásra vágysz,de a fóbiád nem tudod leküzdeni,akkor alternatív megoldás kell...Légy olyan orvos,amelyik nem kezel fertőző és egyéb, látványosan szenvedő embereket.Lehetnél például természetgyógyász,vagy pszichiáter,pszichológus,hirtelen nem jut eszembe több ,amit a fóbiád mellett is végezhetnél,de biztos van még néhány ilyen.
2010. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
A fóbiát, csak akkor lehet legyőzni, ha szembenézel vele, vas akarattal, nap mit nap.Ha orvos akarsz lenni, válaszd ezt a szakterületet és segíts másoknak leküzdeni a félelmeit.Bár az emetofóbiás embert, nem a másik ember rosszulléte zavarja, hanem attól fél, hogy mások előtt hányni fog, ill az evéstől is, hasonló okok miatt.Ez gyakorlatilag a hányástól való félelem és semmi köze ahhoz, hogy beteg embert látsz, az egy teljesen más fóbia.Nálad inkább nozofóbiás tüneteket vélek felismerni.Természetesen így sem kellemesebb a dolog és mindenképp le kell küzdeni, ha kell akkor segítséggel.Gyakorlatilag azt kell csinálnod, amitől rettegsz, természetesen apró lépésekkel kezdve. Remélem teljesül a vágyad és jó orvos leszel.Sok sikert.
2010. aug. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
nem, nem a betegségektől félek, hanem magától a hányás látványától.
2010. aug. 24. 07:29
 19/20 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: Köszi, írtam már, hogy természetgyógyász akarok lenni, de a rezidensi és általános orvosi időszakom alatt sok ilyen betegséggel fogok összefutni.
2010. aug. 24. 07:31
 20/20 Salx Narval ***** válasza:
Értelek én, pont ezért írtam, hogy nálad más a helyzet, mert te nem attól félsz, hogy hányni fogsz, hanem attól, hogy mással esetleg megtörténhet, ill a látványától.Végül is mindegy, küzdeni kell ellene, akár, hogy is van.
2010. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!