Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszertárban lehet venni...

Gyógyszertárban lehet venni steril tűket?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek, hogy kérek egy csomaggal megkérdik, hogy mire kell? Vagy csak úgy megvehetem? Nem feltétlen injekciós tűre gondolok, nem baj, ha csak sima tű.

2021. febr. 25. 16:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Nem hiszem, hogy lehet, akkor minden intravénás drogos beteg vehetne magának, és nem lenne AIDS meg Hepatitis. Nem tudom mire kell neked steril tű, de pl. alkohollal és tűzzel le tudsz sterilizálni egy sima varrótűt, ha mondjuk furunkulus kiszúrására kell...
2021. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Lehet is meg nem is. Azért nem szeretik,mert a drogosok előszeretettel járnak érte. Nem éri meg tartani,mivel kicsi a haszon rajta és többnyire csak ilyen emereket vonz be. Már előre szerelt fecsit és tűt írnak fel pl az inzulinhoz is. Nem igazán kell már másra a fecsi meg a tű. Lehetni lehet,csak sanszos hogy nem fognak tartani/adni mert csak hátránya van.
2021. febr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóval akkor, ha felhevítek és lefertőtlenitek egy sima varrótűt, akkor se fertőződik el a szúrás nyoma?
2021. febr. 25. 17:07
 4/20 A kérdező kommentje:
Illetve, akkor külön ilyen vélte ferrőtlenítőt adnak, ha egy tárgyat akarok fertőtleníteni? Nem tudom kórházakban mit használnak, és, hogy adnak e olyat.
2021. febr. 25. 17:08
 5/20 Metionin ***** válasza:
Lehet kapni. Hogy adnak-e az más kérdés. Viszont tűcsere még mindig van egyes gyógyszertárakban, szerintem azokban adni fognak.
2021. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mire kell?
2021. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Lehet. Legalábbis én eddig mindig tudtam, amikor akartam, mondjuk ehhez, az kell, hogy ne hülyeséget hebegj habogj, hanem tudd mit akarsz kérni, de ehhez az is kell, hogy tudd mire való melyik tű.
2021. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És melyik mire való?
2021. febr. 25. 18:25
 9/20 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni?
2021. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hülyeségre. Félek a tűktől, de nem túl erős a félelmem. És ezért kell, és ezért nem elég egy, ezért kéne sok. Ezzel akarok megbátorodni, és szerintem 100 százalék, hogy működne. Csak steril tű kéne hozzá.
2021. febr. 25. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!