Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok fiatal miért kap tüdőemból...

Sok fiatal miért kap tüdőembóliát?

Figyelt kérdés
Környezetemben több negyven alatti is ebben halt meg... most en is kicsit félek hogy egyik reggel nem ébredek fel...
2021. febr. 25. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a fogamzásgátló is csinálhat ilyet. De!!!!!!!!!!!!!!! Csak azoknál, akiknek hajlamuk van rá. Ezt meg tudják nézni, aki szeretné.

De az is lehet, hogy az egészségtelen életmód és a genetikai tényezők miatt.

2021. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mostanában volt? Mert a koronavírus fokozza a vérrögképződést. Ettől függetlenül igen, a fogamzásgátló is okozhatja, magas trombocitaszámmal nem is szedhető. Egy 41 éves ismerősöm alvási apnoe-ban szenvedett a nagyon nagy túlsúlya miatt és valamiért az apnoe is hajlamosít az embóliára, ő amiatt halt meg.
2021. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem genetikai betegség miatt lett 22 évesen.
2021. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok fiatal nő olyan szinten hülye, hogy az valami félelmetes. A fogamzásgátlók enyhén növelik a thrombózis és embólia hajlamot ezért tilos mellettük dohányozni mert az meg rohadtul növeli a hajlamot, csak sokan ezt nem fogják fel.
2021. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hematológián kiszűrhetik, hogy vannak-e genetikai eltéréseid, amik hajlamossá tesznek rá. Nekem huszonéves koromban mutatták ki, egy pillekönnyű fogamzásgátlótól éreztem furán magam. A nődokim küldött el, azt mondta, vizsgáljunk ki, mert túl sok fiatal lányt lát mostanában trombózissal, embóliával. Nálam "csak" egyfajta véralvadási zavart találtak, abból se a súlyosabb fajtát, de pl.hormonszedés vagy terhesség esetén vérhígítót kell szednem/injekcióznom, műtétkor is többet kaptam mint az átlagember.
2021. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!