Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Virágot vittem az egyik...

Virágot vittem az egyik hozzátartozómnak a kórházba. Lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés
Kórházi dolgozó vagyok, így beengedtek hozzá és vittem neki egy cserepes virágot, hogy tudja ontozgetni magának, imádja őket, örült is neki nagyon, úgy gondoltam a lelkének jót tesz egy kicsit. Erre most olvasom, hogy a legtöbb kórházba tilos virágot vinni. Én ambulancian dolgozok, nem osztályon és nem is régóta, fogalmam sem volt erről. Nyilván ott a nővérek folyamatosan mászkálnak, biztosan hamar észrevették. Azon kívül, hogy esetleg kivitték a szobából lehet belőle barmilyen probléma? Akár feljelentés? Nem tudom mennyire komolyan tiltják?! Vagy ha esetleg a nővér úgy gondolta, hogy maradhat és baja lesz tőle egy betegnek a kórteremben? Bár erre kicsi esélyt látok, de sose tudni
2021. febr. 26. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én voltam, nem lehetett. Az egyik beteg kapott, de be kellett adnia az irodába, amíg haza nem ment.

Elvileg a virágföld a probléma, lehetnek benne kórokozók, és nem fertőtleníthető.

2021. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én, de magamtól eszembe se jutott volna, csak az volt bennem, hogy a filmekben is mindig tele vannak a kortermek virágokkal. Szem előtt van nagyon. Remélem maximum elveszik tőle de nagyobb probléma nem lesz belőle.
2021. febr. 26. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok, ahol én voltam, semmi komolyabb probléma nem volt belőle, normális hangnemben jelezték, hogy nem lehet, és hogy beviszik az irodába, és ha hazamegy, megkapja.
2021. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak én egészségügyis vagyok és gondolom tudnom kellett volna ezt...

De amikor már ott volt a virág a szekrényen akkor jött be a nővér és nem szólt semmit. Lehet, hogy túlspirazom de már ott tartok hogy megyek a börtönbe mert veszelyeztetem a betegeket

2021. febr. 26. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kórházból, és osztálytól is függ. Én idegsebészeten voltam. Műtött betegek, köztük daganatos is. Ott okozhat problémát, ahogy mondjuk egy onkológián, vagy hematológián is.

Míg mondjuk egy pszichiátrián kevésbé. Nem tudom, az utóbbi években mi a szokás, de pl 20 éve, amikor szültem, oda vágott virágot lehetett bevinni, de cserepest oda sem engedtek.

2021. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Stroke osztály. Igazából nem is az a fontos, hogy lehet vagy sem, mert ha nem akkor a nővérek úgyis gyorsan kirakták mivel szem előtt volt, így biztos nem lett baj. Csak, hogy nekem jogilag lehet-e belőle bajom. Ennek függvényében lehet, hogy nem is jo temakorbe írtam ki a kérdést :/
2021. febr. 26. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogilag nem hinném, hogy bármi lenne belőle. Ha tilos bevinni, akkor a házirendet megszegted ugyan, de szerintem most sokkal nagyobb problémák vannak az egészségügyben, mint hogy ilyesmi miatt feljelentgetéssel foglalkoznának.
2021. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. febr. 26. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!