Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha félek az...

Mit csináljak, ha félek az orvosoktól és emiatt nem merek hozzájuk fordulni probléma esetén?

Figyelt kérdés
Mindig csak a legvégső esetben fordulok orvoshoz, ha már egyértelmű tüneteim vannak, fáj, rosszul vagyok, noszogatnak stb., mert egyszerűen a gondolatától is rosszul vagyok. Olyankor is már előre izgulok, kb. 600x átgondolom, görcsben van a gyomrom és reménykedek benne, hogy normálisak lesznek, minden rendben lesz és találnak is nálam valamit. Félek attól, hogy lecsesznek valami miatt, bunkó vagy valami bántó és megalázó stílusban fognak beszélni velem, nem szeretek levetkőzni sem előttük, illetve sokszor olyan érzésem van mintha azt feltételeznék, hogy csak szimulálok vagy kitaláltam magamnak valami hülyeséget és csak feltartom őket stb. Szerintem ezek gyerekkoromból maradtak meg, mert akkor is sokszor előkerült, hogy biztosan csak hiányozni akarok a suliból, illetve mikor a szüleim nélkül mentem akkor velem mindig elég bunkón beszéltek. Most már felnőtt vagyok, nyilván nekem kell elintézni mindent, az én felelősségem stb., de még mindig bennem vannak ezek az érzések.
2021. márc. 1. 15:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyébként maguktól a vizsgálatoktól, kezelésektől, tűtől, fájdalomtól stb. egyáltalán nem félek.
2021. márc. 1. 15:49
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát figyelj. Csinálhatod így is, de egyszer ezt fogja neked mondani az orvos: Sajnos már nem tudunk mit tenni. [ezt nem mondja de gondolja: hamarabb kellett volna jönni...időbe...]
2021. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a Te problémádra a megoldás: állandó orvos, magánrendelés. Mindig ugyanazokhoz jársz vissza. 1. Tudod milyen a rendelő. 2. Tudod milyen az orvos. 3. Tudod mit fog csinálni.
2021. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell félni az orvosoktól? Embereket mentenek, nem gyilkolnak.
2021. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 alletta ***** válasza:
fehér köpeny szindróma? keress rá a neten.
2021. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejtem ki még egyszer, ugyanis ezt a kérdést már feltetted, ott bőven kifejtettem, és igyekeztelek megnyugtatni, egy másik perspektívába helyezni az egészet. Lepontozás lett a jutalmam.
2021. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ne menj orvoshoz. Várd meg mig visznek, vagy azt sem már. De azért sokszor mondd el magadnak, hogy a csunya doktorbácsi milyen szörnyü volt amikor ovis korodban belenézett a szádba! (Kenj mindent csak másra, magadat meg mentsd föl! Aztán gondolkozz el, hogy hány éves vagy?)
2021. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a mentő visz be amikor már a padlón fekve haldoklom... Nincsen semmiféle kezeletlen egészségügyi problémám, nem takargatok semmit, nem eszek hetekig fájdalomcsillapítót stb. Elmegyek orvoshoz, ha kell, de rosszul vagyok tőle, görcsben van a gyomrom, félek, szorongok és nagyon nehezen veszem rá magam. Ha ott vagyok, akkor is kiszolgáltatottnak érzem magam, megalázónak érzem a szituációt, kényelmetlen, kellemetlen és azt várom, hogy szabaduljak onnan. Közben pedig reménykedek benne, hogy ténylegesen legyen valami problémám, hogy ne az legyen, hogy feleslegesen mentem oda, minek mentem be, mit keresek ott stb. Tényleg elég sok negatív élményem van az orvoshoz járással kapcsolatban, szerintem leginkább ez az oka. A fogorvosommal például semmi problémám nincsen, mert hozzájárok már 6 éve és ő mindig nagyon rendes, normális stb., tőle például egyáltalán nem félek. Az összes többi orvos viszont mind ezt váltja ki belőlem.
2021. márc. 1. 16:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell magánba menni, hogyha megteheted. Én mindig magánba megyek, ahová csak tudok. Ott nem fogja érdekelni az orvost, hogy most jajj azért jött ide, mert nincs baja... fizetsz.. teszi a dolgát.. még jobban is.. :).


Na meg alapból akkor is mehetsz orvoshoz, ha nincs semmi bajod..kell is... -> szűrő vizsgálatok. Ez bármilyen területen lehet. Egy urológiusnál, kardiologúsnál, neurológusnál.. bármi... mert: a szűrővizgálat -> megelőzés, időben felismerés.

2021. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt azért itt is leírom, hogy az orvos is jobban örül ha olyan hírt közölhet hogy nincs semmi bajod, mint ha azt kéne közölnie hogy daganatot talált.
2021. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!