Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok reggel korán...

Miért nem tudok reggel korán felkelni?☹

Figyelt kérdés

Minden reggel nehezemre esik a felkelés, pedig egyáltalán nem iszom semmi koffeineset. Hiába fekszek le este korán, nem tudok elaludni csak kb. 23-00 óra között. (Lehet hogy az a hiba hogy amikor nem tudok aludni akkor telefonozok csak hogy teljen az idő.)


Van valami tippetek, hogyan tudnék ezen változtatni?



2021. márc. 3. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Ne telefonozz lefekvés előtt.
2021. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy telik egy napod? Miket csinálsz?
2021. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Hellmano ***** válasza:
100%
Lehet nem fárasztod le magad napközben annyira, hogy egyből eltudj aludni, ha lefekszel. Próbáld ki, hogy vagy mentálisan vagy fizikailag annyira lefáraszd magad, hogy egyből elaludj, ha lefekszel és akkor lehet elöbb és pihentebben fogsz ébredni. Én is szinte kivétel nélkül csak olyn embereket ismerek, akik nehezen tudnak elaludni vagy sokára. Nem tudom nekem ebben szerencsém van, mert ha én lefekszem, akkor van, hogy fél perc és alszok, de szinte kivétel nélkül pár perc és alvás van. Amúgy a telefon nyomkodás se jó ötlet, ha nem tudsz aludni.
2021. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Felkelek kb. 7-kor vagy egy kicsit előtte. Felöltözöm, megcsinálom a hajam, megreggelizek és elindulok suliba. Mikor hazajövök 4 óra körül, megírom a leckém és telefonozok vagy olvasok. (Meg persze fürdök, vacsorázok, fogat mosok stb.)
2021. márc. 3. 17:20
 5/15 anonim válasza:
100%

Ha lefekvés előtt sokat agyalsz valamin attól sem tudsz elaludni.Ha pedig alvás előtt eszel valamit attól sem fogsz tudni elaludni.Számolj bárányokat vagy vannak alvást segítő gyógyszerek is,de ahhoz el kell menni orvoshoz.Vagy rengeteg alvást segítő meditáció van a youtube-on.Illóolajok,gyógynövények is biztosan vannak elalváshoz.


Én például, ha agyalok valamin akkor nem tudok elaludni.

2021. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom mennyire vagy aktiv, de a hideg vizes tusolas talan segithet... kilok a komfortzonabol. Csinalj olyan dolgokat, amik kiloknek a komfortzonabol (ilyen meg pl. a sportolas). Telefonodra rakj ebresztot es este rakd a telefonodat a szoba tuloldalara... igy muszaj felkelned erte.
2021. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) írhattok még
2021. márc. 3. 17:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy elegge inaktiv vagy. Mentalis leterheled magad, de fizikailag nem igazan... pedig az jatszik fontos szerepet a felkelesben. Sportolj valamit... abbol meg karriert is lehet epiteni. Vagy csinalj valamit amivel lefarasztod a tested es tudod novelni vele az allokepessegedet(pl. kocogas)
2021. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az előző munkahelyemen mikor voltam, napi 12 km gyaloglás összejött kb egy nap. Este nem volt gond az alvással :D Esetleg megpróbálhatod, hogy amikor amúgy fel szoktál kelni, beállítod az ébresztőt 1 órával hamarabbra. Minden nap így kelsz. Ha 2-3 nap után nem vagy fáradt este 9-10 körül, akkor még korábbra állítod. A szervezeted úgyis jelzi ha fáradt, és elalszol könnyen. De azért ez időszak alatt ne aludj el napközben ha lehet :) Lehet, hogy ez segít, hogy egyre korábbra tudd tolni a felkelést, ezáltal a lefekvést is
2021. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Semmi köze ahhoz, hogy mit csinálsz napközben, mit eszel-iszol, vagy bármi. Én pl. lehetek akármilyen fáradt, akkor se tudok elaludni korán, pedig napi 8 km-t biztos gyaloglok.

Az ok a bioritmusod. Ha van egy elalvási időpontod, akkor tudsz elaludni, és onnan 8 óra. Minél később tudsz elaludni, annál később kelsz, vagy annál kevesebbet alszol, ha egy bizonyos időpontban kell kelni. Korábban lehetetlen elaludni, én is ha lefekszek korábban, akkor egész éjszaka nem alszok semmit, és elkezd zakatolni a szívem és izzadok.

A bioritmusod csak úgy tudod visszafordítani, ha nem alszol egy napot.

2021. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!