Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idősek otthonában dolgozónak...

Idősek otthonában dolgozónak kötelező a koronavírus elleni védőoltás?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, az online oktatás miatt lett bőven felszabadult időm. Szeretnék jelentkezni a jövendőbeli diplomámhoz kapcsolódóan idősek otthonába dolgozni.

Jelent az valami hátrányt a pályázat elbírálásakot, hogy (logikusan ugyan), de nincs még védőoltásom koronavírus ellen?



2021. márc. 4. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem az. Nagymamám idősek otthonában él. Szoktam beszélgetni az ápolókkal (mostanában inkább telefonon), egyiküknek sincs oltása.

Milyen pályázat ez? Felénk nem kell semmi ilyen, odamegy valaki, kapásból felveszik, még végzettség nélkül is akár. Annyira szar meló, hogy átlagosan 2-3 hónapot bírnak az ápolók. A rekord az 1 év nálunk.

2021. márc. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az kéne még, Isten őrizz. Ott lakóknak sem. Senkinek nem tenném kötelezőnek, ne is legyen az.
2021. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szerintetek felvennének, és akkor dönthetek, hogy kérem vagy sem ? :)
2021. márc. 4. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező. (Nekem nagyim van idősek otthonában. Megvolt az 1 oltásuk, amikor az egyik be nem oltott ápoló bevitte a vírust és azok a lakók, akiknek a családja nem engedte az oltást megbetegedtek, 3an meg is haltak. A beoltottak jó része is pozitív lett, de nem lett bajuk.)
2021. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
semmi sem kötelező az oltással kapcsolatban
2021. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!