Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló tablettát abba...

Fogamzásgátló tablettát abba lehet csak úgy hagyni, vagy mindenképp menjek el előtte nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Hajhullással küzdök jó pár hónapja, sok vizsgálaton voltam már, semmi nem derült ki, elvileg makk egészséges vagyok.

Fogamzásgátlót már sok éve szedek, a hajhullás ezzel szemben "csak" pár hónapja áll fenn, nem tudom, lehet e összefüggés így a kettő között, de én már nem tudok másra gondolni. (Esetleg stressz, vitaminhiány)


Ha beszedem az utolsó levelet, utána abba lehet hagyni a tabletta szedését? Vagy hogyan kell?

Kicsit attól is félek, hogy ha abbahagyom, akkor mégjobban hullani fog a hajam.



2021. márc. 4. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán abbahagyhatod a teljes levél beszedése után. De ez nem garantálja, hogy nem fog hullani a hajad, lehet ez csak egy ilyen időszak, volt amikor nekem is csomóban hullott, csinálhattam én bármit.. szedj inkább vitamint, lehet csak valami hiányod van.
2021. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha több éve szeded és ez a tünet csak most jelentkezett, akkor semmi köze a fogamzásgátlónak ehhez. Viszont a sok stressz és vitaminhiánynak annál inkább.


Egyébként simán abba lehet hagyni, nem kell ahhoz az orvos engedélye.

2021. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Vitaminokat szedek december óta, azt, amit a nőgyógyász ajánlott. A stressz már más kérdés... Igyekszem :)


Viszont, ha azt mondod, így biztosan nem lehet köze a hajhulláshoz, akkor nem valószínű, hogy abbahagyom, nehogy a végén az abbahagyása vezessen még erősebb hajhullához. Nem biztos, hogy most ezt meg merem kockáztatni.

2021. márc. 4. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd abba ez miatt, kicsi az esély arra hogy a gyógyszer miatt legyen.
2021. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, azt hiszem én is meggondoltam magam.

Mit gondoltok, egy olyan bölcsességfogtól, ami elkezdett kinőni, de nincs helye, attól hullhat a haj? Begyulladva csak picit volt és rövid ideig, már régóta semmi baja, nem fáj, nincs gyulladásban, viszont kinőni nem tud. Így okozhat hajhullást szerintetek?

2021. márc. 4. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!