Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Random kezdődő, állandó erős...

Random kezdődő, állandó erős izzadságszag mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja elég erős, kezelhetetlen izzadságszagot fedeztem fel magamon. Nincs melegem, nem is izzadok meg, akkor is jelentkezik. Fürdés után kb. 1,5 órával már érzem, ha csak egyhelyben ülök, vagy éppen fázom, akkor is. Próbáltam mindenféle dezodorral, stifttel kezelni, de nem használt semmi.

Nincs igazán ötletem, hogy mitől alakulhatott random ez ki, mert nem változott semmi az életmódomban, ruházkodásomban, tisztálkodásomban, étkezésemben.

Ezelőtt nem tapasztaltam még ilyet. Eddig volt, hogy egy felsőt 2-3 alkalommal is el tudtam hordani, mert nem jelentkezett rajta kellemetlen szag, most pedig van, hogy napi 3-4x cserélek felsőt, mert annyira elviselhetetlenné válik számomra.

Valaki tudja esetleg, hogy mitől lehet ez? Vagy hogy kihez érdemes ezzel fordulni (háziorvos kivételével)?


(24 éves lány vagyok, nincs túlsúlyom, átlagos testalkatom van, rendszeresen mozgok, többé-kevésbé egészségesen étkezem, tudomásom szerint nincs semmiféle betegségem.)



2021. márc. 8. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Kezdődő , erős szag?

Vagy kezdődik vagy már ha erős akkor régóta izzadsz.

Legalább letudnád irni amit akarsz.

A stiftek biztos nem tesznek jót, azok is erjednek egy idő után, persze a reklám az más.

Normálisan fürödj le szappannal és esetleg púderozd be magad.

Ez a legjobb módszer.

2021. márc. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodásmódnak szaga van. Úgy érzed nem normálisak körülötted az emberek, nem érdemes velük foglalkozni. A benned lévő feszültség miatt van. Valószínű a válladat is görcsösen tartod, ezért izzad jobban a hónaljad.
2021. márc. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úúú basszus 1-es...tényleg!!!😫 A "normális fürdés" opciót még nem próbáltam, mert nem is tudom pontosan, hogy is kell.😳 Köszi a tippet! Azt még had kérdezzem már meg légyszi, hogy elég csak a szappannal átdörzsölni magam, hozzáadva a púdert, vagy kell hozzá egyéb dolog is,..mint mondjuk víz?🤔🤓

Előre köszi, ha erre a kérdésemre is kedvesen, érdemben, segítőszándékkal, provokáció mentesen tudsz válaszolni! 😘

2021. márc. 8. 06:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát 2-es, akár igaz is lehetne. Alapvetően nem zárkózom el az effajta ok-okozati összefüggésektől, de inkább "fizikálisabb" magyarázatot keresek erre a problémára, és hogy mivel lehet kezelni.


Azért köszi! :)

2021. márc. 8. 06:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Stressz is okozhatja
2021. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fürdés után 1,5 óra után már kezdesz izzadni akkor ott inkább a szóba/ház hőmérsékletével van gond. Írtad hogy 3 hónapja van ez kb. Mennyi a szóbád/házad átlag hőmérséklete ?
2021. márc. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!