Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy ha vízzel...

Miért van az hogy ha vízzel tisztítom meg a szemüveget, utána konkrétan fényes csíkokat láttok? ha a fény fele nézek (pl tv monitor lámpa), ha alkoholos szemüveg tisztítóval akkor nincs ilyen gond. esetleg a lencse az oka? milyen lencse lehet ez?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy szappanos vízbe megmosom, mert akkor elvileg nem párásodik a maszk alatt, de így nem merem

2021. márc. 8. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tilos alkohollal, hideg zsíroldóval, lúgokkal és folyékony szappannal mosni ezeket a csili-vili szemcsiket, mert feloldja a rétegeket róla, főleg ha a kékes-lilás csillogású kékfényszűrősről van szó. Anyumnak lepergett róla, mert nehogymár bedőljön a marketingnek, jóvanaz a mosogatószerrel.. Állítólag papírral sem szabad..

Az üres víz nem viszi le róla szemzsírt így azt kenegeted, attól lesz fátyolos. Igen, szemzsír! Ahogy pislogsz rákenődik a szempillákról.

Nekem az vált be, ha leöblítem üres vízzel a port hogy ne karcoljon, majd a jóféle vastag papírzsepivel lehúzom róla. Csak 1x érhet hozzá ugyanaz a része! A másik, hogy "gyorsmosást" tartok a szappannal, tehát felhabozom a kezemen, bekenem 2 ujjal és már azonnal teszem is víz alá.

Ha nagyon koszos a szemüvegtörlő vagy mosószer maradványosan mostad ki/használtál öblítőt, akkor az is csíkot hagy.

2021. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2021. márc. 21. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!