Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol vannak a statisztikák az...

Hol vannak a statisztikák az oltással kapcsolatos legfontosabb adatokról?

Figyelt kérdés

Hol lehet azt megnézni, hogy az oltás után mennyi halálesetet történt,

hány embernél okozott életveszélyes, súlyos, középsúlyos, enyhe mellékhatásokat,

illetve hány ember viselte mellékhatások nélkül.


Világviszonylatban és országokra lebontva is érdekelne.



2021. márc. 8. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted nyilvánosságra fogják hozni ezeket? Ne légy butuska...
2021. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én ezt használom, ennél jobbat még nem találtam: [link]
2021. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
És az hol van feltüntetve, hogy hány nő halt bele a fogamzásgátló okozta trombózisba? Mégis nők millói szedik továbbra is. De beszélhetnék akár a nyugtatókról is. :)
2021. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Aki nem hiszi annak utána járnak.
2021. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1

Egyértelmű, hogy nem akarják velünk tudatni ezeket a számokat,

sőt ilyesmiről hallgatnak, mint a sír.


Pedig életbevágó lenne ezeket tudatni, mielőtt beoltanak.

Csakhogy mégis mire lehet számítani...



#2

Nem találtam meg benne a kérdéses adatokat.

2021. márc. 8. 20:27
 6/7 A kérdező kommentje:

Fontos lenne olyan statisztika is, hogy a különböző krónikus betegségben szenvedők állapota milyen mértékben változott az tás után, és milyen irányba.


Vagy például korcsoportra lebontva az egészséges emberek reakciói az oltás után is életbevágó adathalmaz lenne.


Ezeket ti nem hiányoljátok?

2021. márc. 8. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. Az, hogy valakinek beadnak egy vakcinát és utána változik az állapota, nem feltétlenük a vakcinának köszönhető. Ahogy az angol mondja, "correlation does not imply causation". Gondolj bele, ha kijön a jóidő, az emberek nekiáállnak jégkrémet vásárolni, sétálni a parkokban és úszkálni a tavakban. Minél többen mennek ki a tóra, annál többen fulladnak bele. Ha te csak a statisztikát nézed, azt látod, hogy a jégkrémet vásárló emberek száma korrelál a vízbe fúlt emberek számával, de ez nem azt jelenti, hogy aki vízbe fulladt, az a jégkrémtől fulladt a vízbe.

Elég gagyi példa, de érted, mire gondolok.

Egyébként ilyen részletes statisztikával szerintem egyik állam sem rendelkezik. Senki nem hívogatja fel a beoltottakat, hogy namost akkor légyszíves számolj be a tünetekről. Legfeljebb a háziorvos megkérdezi a második oltásnál, de ő sem jelentgeti sehová. Amikor a kisgyerekek megkapják az első oltásukat, azokat sem hívogatja a védőnő. Elmondják a szülőknek a teendőket, aztán mehetnek isten hírével.

Ráadásul az, hogy egy adott tünetet valóban a vakcina okoz, külön vizsgálatot igényelne minden egyes embernél, olyan egészségügyi rendszer pedig a világon nincs, amelyiknek erre lenne kapacitása. Egy átlag ember nem tudja megítélni, hogy mely tünetet okoz a vakcina, és melyiket nem. Erre valók a vakcina forgalomba hozatala előtti tesztek. Szerintem egyszerűen olyan adatokat kérsz számon, amik nincsenek nyilvántartva.

2021. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!