Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kalcium Magnézium együtt,vagy...

Kalcium Magnézium együtt,vagy külön???

Figyelt kérdés
Magnezium hiányom van,legalábbis ezt érzem magamon,(fáradtság láb zsibbaďás,labikra görcs ilyenek..)Most neztem jobban utána,és azt irja mindenhol a neten,hogy a kalcium akadalyozza a Magnezium felszivodását és fordítva is!Én évekkel ezelőtt cal+mag vitamint szedtem,és most is látom, hogy ilyen formában is lehet venni,vagy mg+b6formában!De nem értem, hogyha nehezítik egymás felszívódását akkor miért adják együtt??

2021. márc. 9. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert megveszik. Az emberek általában a kettőt együtt akarják pótolni és ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. Miért ne használja ki egy gyártó?
2021. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint teljesen feleslegesen!?!
2021. márc. 9. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemtom, jót kérdeztél.
2021. márc. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Te magad válaszolod meg a kérdésed!

Igen, a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását. Gyógyszer minősítésű készítmények betegtájékoztatója erre felhívja a figyelmet. Táplálékkiegészítőként viszont bármit el lehet adni, ott ezt egyáltalán nem szükséges kiemelni és hülye lesz a gyártó jelezni, hogy értelmetlen a terméke.

Sőt, ha sokkal több magnéziumot szedsz be, mint kalciumot, akkor a magnézium is tudja akadályozni a kalcium felszívódását, de mivel kalciumból nagyobb a "hivatalos" napi szükséglet, ilyen arány nem szokott előfordulni a kamutermékekben.

De ugyanez igaz a multivitaminokra is, amikben több ásványi anyag is előfordul. Mert nemcsak a Ca-Mg akadályozzák egymást, de a vas is egy nagyon problémás elem és még több nyomelem is van, amik össze tudnak akadni. Mégis ezerféle ilyen multivitamint találsz a polcokon. De legalább ezekből a vitaminok fel tudnak szívódni. Szóval ezen nem kell fennakadni, hogy a táplálékkiegészítők egy része tiszta kamu, azért létezik, mert el tudják adni. Kevesen néznek utána a tényeknek a vitaminok, ásványi anyagok pótlásáról.

A Mg+B6 nem tudom, hogy jön ide, a magnézium és a B6-vitamin nem akadályozzák egymást.

A másik tápkieges probléma pedig az, hogy a tablettákba nem tudnak jól felszívódó ásványi anyagokat tenni, mert akkor egy labdát kéne lenyelned. Úgyhogy többnyire rosszul felszívódók vannak bennük, pl. magnézium-oxid. Itt is felteheted a kérdést, hogy de ha haszontalan, miért árulják? A válasz meg továbbra is az, hogy a vásárló tájékozatlan és kifizeti. Ez van.

2021. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Akkor a gyanúm beigazolodott!Tényleg nem néz utána szinte senki,mint ahogy régen én sem,amikor ebben a formában szedtem!A mgb6 csak ugy jött ide,hogy szinte csak ebben a 2formaban árulják,calmag vagy mgb6 formában,vagy esetleg magnézium, de szervetlen...keresgélek a lehetőségek közül, (külföldön élek)De még nem találtam meg az igazit amivel feltölthetném a magnézium hiányomat... :(
2021. márc. 10. 15:45
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Egyszerűbb hatóanyag alapján keresni jó készítményt. Pl. magnézium-malát, magnézium-biszglicinát, magnézium-citrát, magnézium-laktát stb. Ezek jól felszívódnak és több vegytiszta por kiszerelésben is kapható sokkal jobb áron. Az jó, ha B6-vitaminnal van, de ha nem, akkor is hozzá lehet szedni egy jobb B-komplexet.
2021. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szeheted!
2021. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!