Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai izzadás mitől lehet?

Éjszakai izzadás mitől lehet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, lány. A testsúlyom átlagos, nem vagyok sem elhízott, sem nagyon sovány. A szobában fűtve van, normális a hőmérséklet, nincs melegem és nem is fázom ha lefekszem aludni, az ablak is nyitva van, így jobban tudok aludni, a takaróm kicsit meleg, de van hogy csak egy vékony takaró van rajtam, gyógyszereket nem szedek, semmilyen betegségem nincs. Már egy ideje, több hónapja átlagosan 1-2 hetente éjjel felébredek, általában arra hogy pisilnem kell, ahogy takarózok ki megcsap a hideg, mert annyira leizzadok ilyenkor hogy a takaróm is csurom víz, a mellkasom, a hátam, a hajam is nagyon vizes szokott lenni. Amikor kimegyek pisilni, fel kell vennem egy pulcsit hogy meg ne fázzak amíg kimegyek, mert ugye a szobában melegebb van mint a konyhában és a fürdőben de még így pulcsiban is nagyon szoktam fázni, mikor visszajövök a szobába és betakarózok, érzem hogy teljesen vizes a takaró amit magamra húzok.

Már nagyon meg vagyok ijedve, itthon még nem mondtam el mert mindig úgy voltam vele hogy "majd most már úgy is elmúlik", de félek hogy soha nem fog ez már elmulni, 17 éves vagyok, mi lehet a gond?

Rémálmaim nem szoktak lenni, talán egy évbe 2-szer, szóval biztosan nem attól szokott lenni. Ideges sem nagyon szoktam lenni, mostanában elég nyugodt vagyok szóval attól sem lehet.

Kérem aki tapasztalt már ilyen, írja le hogy neki hogy volt és kiderült e hogy mi okozta.



2021. márc. 14. 10:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy rémálmod van, csak nem emlékszel rá.
2021. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először elmondom a saját tapasztalatom, aztán megpróbálok a Te konkrét helyzetedre is reflektálni. Én akkor tapasztaltam ilyet, amikor a szobában, ahol aludtam, túl magas volt az átlaghőmérséklet és befülledt a levegő. Amikor felébredtem éjjel, nekem is vizes volt a hajam, a pólóm, a lepedőm, le kellett cserélnem, újat felvenni stb. Nekem az segített,hogy (1) éjjel mindig letekertem a radiátort nullára (2) lefekvés előtt mindig alaposan kiszellőztettem, viszont nyitott ablaknál sosem aludtam, (3) ittam egy pohár hideg vizet, (4) nem húztam fel magamra teljesen a takarót. Nekem ez megoldotta ezt a problémámat ami télen jött elő zömében. A Te esetedben, szerintem nem kellene nyitott ablaknál aludnom, mert az tényleg nem jó, ha az izzadt testedet megcsapja a hideg levegő. Szerintem neked is lefekvés előtt jól ki kellene szellőztetned, és a szobában 20-22 fokot kialakítani. Úgy tudom az alváshoz ez a legideálisabb hőmérséklet. Emellett a vékony takarót ne húzd magadra teljesen. (Hozzáteszem én 25 éves férfi vagyok.)


Ha az ideális hőmérséklet kialakítása és a többi módszer nem segítene, akkor a háziorvosodtól vagy szakorvostól kérdezd meg, hogy vajon ez mitől lehet, mert téged ez gyötör.

2021. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#2 köszi a hosszú választ! Teljesen kellemes hőmérséklet van, az ablakot már próbáltam becsukni nem is egyszer de akkor iszonyú fejfájásra ébredtem és rosszul voltam egész nap, csak igy a friss levegőbem tudok jót aludni. Én sem húzom magamra teljesen a takarót. Én is mindig iszok elalvás előtt. 20 fok körül van általában a szobában.
2021. márc. 14. 11:10
 4/20 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a saját tapasztalatomon kívül mást nem tudok mondani, mivel nem ez a szakmám. Úgy gondolom, hogy beszéld meg a szüleiddel, és kérdezzetek meg egy orvost, az biztos megnyugtató lesz, mivel millió ártalmatlan ok állhat emögött. Ezt tudom még tanácsolni. Nagyon fontos szakemberhez fordulni mindig, aki nem általánosságban, hanem specifikusan Neked tud segíteni, mert megvizsgál stb.
2021. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a limfómám csinált ilyet.
2021. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy túlműködés miatt is lehet, nekem ettől volt.
2021. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél hallani? Derűlátó, vagy pesszimista távdiagnózist? A legvalószínűbb egyébként a korod. Kamaszkorban még tanulja a test a saját működését,szinte folyamatosan túlkompenzál. Így van ez a hormonháztartás terén is. A hipofízis lórugásnyi pajzsmirigyhormont termel, és máris izzadsz, mint egy ló. De állhat a háttérben nem diagnosztizált inzulinrezisztencia is, vagy ugyanígy autoimmun folyamat, ami a mellékvesét kezdi ki, és ekképpen hat a pajzsmirigyre.

Szóval egyelőre maradjunk a 17 évednél, aztán ha folyamatosan fennáll majd a probléma, ráérsz kivizsgáltatni magad.

2021. márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#5 ohh nagyon sajnálom, mikor történt? Hogy a derült ki hogy limfómás vagy? Mik voltak még a tünetek? Jobban vagy már azóta?
2021. márc. 14. 13:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, már meggyógyultam a limfómából, pedig orvosi mulasztások miatt agyiáttétem is lett.


Börbevérzések, gyengeség, étvágytalanság ilyesmi tüneteim voltak, megnagyobbodott nyirokcsomóm csak a hasüregemben volt.

2021. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem, kérdező, csináltass egy alap vérvételt. Mondd meg a háziorvosodnak, hogy mostanában nagyon izzadsz éjjelente, tocsog minden, kérsz egy labort.

Ez semmi, és sok mindent kimutat.

2021. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!