Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iszonyatosan félek, mondhatni...

Iszonyatosan félek, mondhatni rettegek és tehetetlennek érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig még úgy ahogy elengedtem a fülem mellett ezeket a dolgokat, de amióta a családbarátok és egy pár rokon is az intenzívosztályon ül, telefon nélkül, nem tudjuk elérni őket, semmit nem tudunk róluk, azóta iszonyat bepánikoltam. Nagyon féltem a családomat ettől a vírustól, főleg apukámat akinek asztmája van. De anyukámat és az egész családomat nagyon féltem. Tudom, hogy sokan így vannak ezzel, de annyira rossz ez a tehetetlenség. Még az oltásban sem lehet bízni, a kórházakban sem, semmiben, csakis magunkban, hogy mennyire erős az immunrendszerünk. Van aki hasonló helyzetben van? Igaz túl lehet élni sok vitaminnal és ha nem engedjük el magunkat és tényleg meg akarunk gyógyulni? Mert elvileg mindent az agy diktál és lehetünk saját magunk pszichológusa.

16/L



2021. márc. 16. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Ha így rágörcsölsz az segít? Nemm

A szüleid még fiatalok, kicsi az esély, hogy meghalnának, egyenek vitamint, legyen feltöltve a szervezetük, és ennyi. Mást nem nagyon tehetsz.

2021. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem fiatalok, anyukám 46 éves apukám pedig 52
2021. márc. 16. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A stressz (félelem) gyengíti az immunrendszert. A felelős magatartásban is lehet(ne) bízni, hogy nem mászkál mindenki, mintha kényszere lenne és nem most kap észbe, hogy ja, mégiscsak van valami járvány... Nekünk már rutinná vált a "védekezés", mert az elejétől bekorlátoztuk magunkat önkéntesen, még nyáron is. Szigorúan betartjuk a javasolt megelőző intézkedéseket és nem csüngünk a híreken, hogy szétstresszeljük magunkat. 46 és 52 évesen pedig valóban fiatalok a szüleid, csak mostanában ez már nem véd annyira, mert a vírus is rájött, hogyan lehet még jobban tért hódítani. Ma már nem kapál az ember tízéves kora óta a mezőn, hogy az ötvenes éveiben leharcolt legyen, csak ez valami tizenéves rögeszme, hogy +10 év és megvénültél.
2021. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!