Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az ápolónak a fő...

Igaz, hogy az ápolónak a fő feladata a szarpucolás és a tehetetlen betegek pelenkázása, fürdetése?

Figyelt kérdés
Akkor miért csinálják néhányan, ha még keveset is fizet? Csak rémtörténeketek hallok... tudna valaki valami pozítivat is mondani?

2019. jan. 14. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én sem értem, szarul fizet, nagyon rossz munka, valamelyik nem lehet igaz mert különben 0 ápoló lenne.
2019. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Igen,reggel ezzel kezdik a műszakot .

Képzeld el mi lehet az intenziv,és a strok osztályon .

2019. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ápoló ápol. Vérnyomás-lázat mér, etet-itat, pelenkáz, fürdet, borotvál, gyógyszert adagol, ágyat húz és még amit az orvos előír. Nem mindenkinek jön ez be.
2019. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A távozó beteg után még takarit,fertőtlenit is .
2019. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
mindeközben lassan már egy árufeltöltő is ennyit keres...
2019. jan. 14. 18:32
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fő feladata, hanem mellékesen ez is a feladatuk, de sok helyen segédápolók dolgoznak és a fürdetés-etetés-ágyneműhúzás-beteg tisztába tétele az ő feladatuk.

Én gyerekápoló vagyok, őket könnyebb tisztába tenni, cserébe az "okos" szülőkkel kell megküzdeni. De megvan a maga szépsége, én szeretem.

2019. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
egy árúfeltöltő messze többet keres mint egy ápoló.
2019. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én orvos vagyok és egyetlen pozitívumot sem tudok azon kívül mondani, hogy egy ápoló mindig talál munkát.

Szar meló, nehéz, fizikai, rosszul fizet, éjszakázni is kell, nincs hétvége, orvosokat is el kell viselni, vannak agresszív betegek, hozzátartozók... Én sem értem mi a jó benne.

2019. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk ezt segédápoló csinálta de "elfogytak" így a nővéreknek kell minden reggel ezzel kezdik. Ahol én voltam ott a társaság jó volt. Igazából nem is olyan rossz nővérként dolgozni az a pár pelenkás ember se a világ vége meglehet szokni simán,a kedves és aranyos,vicces betegek meg aranyat érnek :D nagyon feltudják dobni az ember napját.

Minden "undorító" munka ellenére én nagyon szerettem nővérként dolgozni.

2019. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Párom szerint nagy a felelősség, ezért cserébe annyit keres mint egy portás 20 évesen. Na jó, picivel többet.
2019. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!