Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sclerosis Multiplex-es betegek...

Sclerosis Multiplex-es betegek, hogy éltek? A férjemnél most diagnosztizálták.

Figyelt kérdés

Pici gyermekünk van, minden olyan jól ment, erre tessék...

Hogy lehet ezzel a betegséggel élni? Mennyi időt kell kórházban tölteni? Milyen ezzel a betegséggel az életminőségetek?

Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 19. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az index.hu-nak van sclerosisos fóruma, ott biztosan szívesen látják a férjedet.

A lefolyás teljesen egyedi. Ha szerencsés, akkor kevés tünettel hosszú évekig jó életminőséget tud élni, ha a kevésbé szerencsések közé tartozik, akkor nagyon nehéz lehet a lefolyás. Én mindkét fajta beteggel találkoztam már. A stresszt fontos, hogy kerülje, az mindig rosszabbít.

Egyébként milyen tünetekkel indult a férjednél?

2010. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kórház csak akkor kell, amikor schubbja van a férjednek. Ilyenkor kap szteroidod és jobb lesz tőle az állapota.
2010. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Egyensúlyzavar, emlékezetromlás, látás zavar és végtaggyengülés volt a tünet. Először arra gondoltunk, hogy gerincsérve lehet, de kiderült, hogy nem.

Egy pillanat alatt zuhant össze az életünk. Fogalmam nincs hogy tartsam magam a gyerek előtt, aki még csak 10 hónapos. nem tudom honnan lesz annyi erőm, hogy támogassam és bíztassam őt folyamatosan, hogy nehogy depressziós legyen.

Az anyagiakról nem is beszélve.

Nehéz, de neki még nehezebb, így nekem kell okosak és erősnek lenni.......

2010. aug. 19. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom tényleg... a férjednek komolyan érdemes felkeresnie a SM-esek fórumát esetleg klubját, ott kaphat segítséget is. Nem tudom, hogy milyen munkát végez, hogy azt meg tudja e tartani.

Vígasztaljon, hogy ez a betegség tényleg rosszabbodással, majd javulással szokott járni, ha most éppen rosszabb időszaka van, akkor ez javulhat is, amennyiben nem a progresszív fajta SM-je van.

2010. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon régi kérdés, de muszáj leírnom. Nagyon sok sclerosisos beteg lymeos. Menjetek el ebbe az irányba, de nem lesz egyszerű, orvosok itt em tudják.
2021. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!