Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom ebbe a...

Mit kéne csinálnom ebbe a helyzetben?

Figyelt kérdés

Rettenetesen durva arcüreggyulladásom van.


Nyílván nem tudhatom 100%ra, hogy az van, de krónikus alrüreg gyulladásom van (van egy ciszta az egyik arcüregemben ennek hatására).


A lényeg, hogy rengetegszer volt arcüreggyulladásom, így tudom milyen.


Felhívtam a háziorvosomat, aki egy indiai férfi, amivel nincs baj, de rettenetes akcentusa van és a telefon vonal nagyon rossz volt. Olyan mintha mindvégig elbeszéltünk volna egymás mellett.


A vége az lett, hogy elvileg a mentősök keresni fognak nem sokára (ami akár lehet több nap is) és eljönnek hozzám koronavírus tesztet készíteni.


Utána ha minden jól megy pár nap és megjön az eredmény és ott vagyok hogy még 1 hetet kell várnom mire eljutnak oda, hogy adnak antibiotikumot az arcüreggyulladásra. (Amikor kiderül, hogy nem korona).


A másik meg, hogy egyátalán nem vagyok biztos benne, hogy helyesen jegyezte le az adataimat az ovros. Az erős akcentus és rossz volna miatt kb semmit sem értettem a beszélgetésből.


Szóval lehetséges, hogy jövőhéten hétfőn ha addig nem keresnek a mentősök megint fel kell hívnom őket, hogy mi a helyzet és hogy adatokat egyeztessek viszont szerintem akkor sem fogok jobban érteni mint mond vagy ő amit én.


Szóval ha nem korona akkor 1-1,5 hetet kell kibírnom antibiotikum nélkül.


Mivel most elég súlyos arcüreggyulladásom van és múltban tudom hogy milyen durva volt és hogy ez ténylegesen 1-2 nap múlva kibírhatatlan lesz.


Mit tudok csinálni?


Meg eddig mindig kaptam antibiotikumot ilyenkor. Ez veszélyes lehet, hogy most 1-1,5 hetet kell várnom mire elkezdődhet az antibiotikum kúra?


Egy másik fontos dolog, hogy most rengeteg matekos, fizikás ZH-m van egyetemen és rettentesen nehéz akár fél órán át is koncentrálni az arcüregi fájdalom miatt ami kihat kb az egész fejemre.


Milyen lesz a betegség lefolyása ha nekem van igazam és tényleg arcüreggyulladásom van és még elég sokat kell várnom, úgy hogy már most rettenetesen durva?



2021. márc. 18. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Sóoldatos orrmosással talán javithatsz rajta, neten nézz utána hogyan kell,de azthiszem 1L vízhez egy TK só.

Undorító érzés de naponta többször alkalmazod,akkor segíthet hamarabb túlesni rajta, antibakteriális hatása van.

A többi tényezőhöz nem tudok hozzászólni,esetleg háziorvosi asszisztenssel ha beszélsz, hogy biztos minden adat helyes-e.. ?

2021. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gőzölni nem szabad

Esetleg még tengervizes orrsprayt használj

2021. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hivd fel újra. Mondd el hogy ez szerinted arcüreggyulladás mert volt sokszor és írjon a felhőbe antibiotikumot. Attól még hetfőn levehetik majd a tesztet
2021. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!