Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kata-sként melyiket érdemes...

Kata-sként melyiket érdemes jelen helyzetben csinálnom?

Figyelt kérdés
Kata-s vállalkozó vagyok. A jelenlegi helyzetben a kormány szüneteltetni az adó fizetését, csak tb-t kéne fizetnem. Viszont gondolkoztam a vállalkozás szüneteltetésén is, a helyzet elvileg ugyanaz lenne, itt is csak tv-t kéne fizetnem. Melyiknek mi a hátul ütője, itt inkább a szüneteltetés érdekelne. Melyiket érdemes választanom?
2020. márc. 24. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Te ne szüneteltesd, mivel nem kell adót fizetned, ha csak 1-1 munka jön be, máris előrèbb vagy.
2020. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha vonatkozik rád a kata elengedés, akkor semmiképp ne szünetelj. Így folytonos marad a jogviszonyod, nem esik ki a kata keret, nem kell eüszolgot fizetned, számlázhatsz és megkíméled magad egy rakás papírmunkától.
2020. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha pihenni akarsz és nem demoralizálni magad és idővel kiégni,ha most senki nem vevő a szolgáltatásodra.Inkább menj el munkanélkülire szüneteltetés mellett, nem lutrira tartod meg a vállalkozást annak az adón felüli további költségeivel együtt.


Mellette magánszemélyként lehet többféle bevételed a pont kata miatt elenyésző álláskeresési járadék mellett is, hogy legyen értelmezhető összegű napi betevőd 0 bevétel - 0 kata + egyéb járulékos költség helyett,pl. ha a szüneteltetés előtt szétbontod a tevékenységedet adószámos magánszemélyre és vállalkozásra.


Ha teheted a vállalkozással még a szüneteleés előtt kössél szerződést arra az időre, amikor tervezel visszatérni a piacra,és a keresleted is fizetőképesnek látja magát, amit ha kell majd módosítotok a szünetelés alatt egyoldalúan az ő nyilakozatával, amíg Neked vissza se kell aktiváni felslegesen egy napra sem a vállalkozást és hogy ne találomra, keresgélj se most, sem később vissza aktiválva a vállalkozást túlkínálati piacon.


Emellett nem érinti a nem biztosítási jogviszonyt keletkeztető magánszemély bevételeket sem a kata szünetelteése (adószámos magánszemély,őstermelői 600.000-ig, megbízási jogviszony, bérleti díj, használt termékek eladása 600.000-ig) azok is szabadon gyakorolhatók jogosultság esetén, álláskersési járadék mellett is.


Ezzel a 3 hónap alatt, akár havi fél millió közeli összeg is kijöhet jövedelemként.


Kata szüneteltés, pontjai neten is elérhetők, nem sok papírmunka.

2020. márc. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy durván egy éve vagyok vállalkozó, előtte 4 évig voltam gyárba, ami után kimaxoltam a munkanélkülit. Tehát elvileg már nem jár nekem semmi. Vagy ez vállalkozóknál másképp van, mint munkavallaloknal?
2020. márc. 25. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosítotti időszak számít ugyanúgy mimt munkavállaló esetén, vagy egyéb biztosítotti jogviszony esetére.
2020. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Könyvelőm külföldön ragadt azer kérdezek itt. Akkor ez a biztosítotti időszakos dolog mit is takar? Jár valamilyen "segély"? 😀
2020. márc. 26. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:
attól függ... A katások könyvelője külföldön ragadt, épp szabadságon van, kérdezte de nem válaszolt..... Inkább valld be hogy nincs könyvelőd... Internet külföldön is van
2020. márc. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából van könyvelőm, csak nem akartam leirni, hogy rohadtul nincs képbe semmivel 😅
2020. márc. 26. 13:53
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor le kell cserélni...
2020. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!