Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges a behúzott has?

Egészséges a behúzott has?

Figyelt kérdés

Szóval már jó pár éve behúzott hassal járok mindenhova. Csak akkor engedem ki, amikor egyedül vagyok itthon vagy alszok.


Nem vagyok dagadt, és nincs nagyon nagy hasam. De ha kiengedem, főleg ülve akkor eléggé ki domborodik. Átlagos testalkatú vagyok, van rajtam némi izom, de van hasam.



Szóval az lenne a kérdésem, hogy egészségtélen folyamatosan, kivéve alvásnál, be húzni a hasam?


Egyébként 27 éves férfi vagyok, 180cm/80kg.



2021. márc. 21. 00:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom, nekem ez alap reflex. Ha állok, akkor behúzom a hasam.
2021. márc. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egészségesen táplálkozok, normál adatokat eszek.

Kizárólag karácsonykor szoktam degeszre enni magam, olyankor mozdulni se tudok, de csak akkor.

2021. márc. 21. 00:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Arra kell figyelnem, hogy elengedjem.
2021. márc. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, de van mit behúznod? Vagy csak reflex miatt be feszíted?
2021. márc. 21. 00:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Vitatott. Így nem haszálsz hasi légzést, a tüdőd alsó részét.
2021. márc. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

4

Mi az, hogy van mit? Minden embernek van hasizma.

2021. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudok nagy/mély levegőt venni ha be húzom a hasam, de nem okoz gondot levegő vételnél.
2021. márc. 21. 00:21
 8/15 A kérdező kommentje:
Én voltam a 4-es. Úgy értettem, hogy nagy hasat kell behúznia, vagy csak reflex szerűen be feszíti.
2021. márc. 21. 00:22
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

"A hasi légzés több szempontból is hatékonyabb az egyre elterjedtebb mellkasi légzésnél. A mellkasi légzés kialakulása, és szokássá válása a stresszhez, szorongáshoz köthető. Rendszertelen, felületes levegővételt jelent, amely során vérünk és sejtjeink nem jutnak megfelelő mennyiségű oxigénhez. Nem jut elegendő levegő a tüdőnkbe, kilégzéskor pedig nem tud távozni a felesleges széndioxid sem.


Ezzel szemben a helyes légzéstechnika, azaz a hasi légzés optimális levegőcserét biztosít. Ennek köszönhetően a levegő a tüdő mélyére jut, és kellően átjárja a szöveteket, sejteket.


A hasi légzés mélyebb, lassabb, ritmusosabb légzést biztosít, és segít helyreállítani a vérben az oxigén és a széndioxid egyensúlyát; normalizálni a szívritmust és csökkenteni az izomfeszültséget."

2021. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem egészségtelen, max majd begörcsöl...

Amúgy nem kell ezen izgulni, én covid alatt rendesen felszedtem (+15kg) és azóta csak azt hallgatom mindenkitől, mennyire jól áll, végre férfi és nem fiú alakom van


25/F

2021. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!