Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges lehet a túlsúly?

Egészséges lehet a túlsúly?

Figyelt kérdés

Próbálom úgy megfogalmazni, hogy ne támadjon le mindenki. Egy barátnőmmel arról vitáztunk, hogy egészséges e túlsúlyosnak lenni. Egyből megkaptam hogy ez a body positivity dolog nem jött át nekem és stb. Viszont én nem azt momdtam, hogy pl legyen mindenki Palvin Barbi, meg hogy egyből meghalsz ha van rajtad egy kis felesleg. Attól még fontos szerintem, hogy mindenki tudja jól érezni magát a bőrében. Viszont kicsit nekem ez már olyan hogy nem beszélünk arról, hogy van az elhízásnak olyan szintje, ami rengeteg betegséget vonz. Amire azt mondta nekem ez a barátnőm, hogy attól még hogy valaki el van hízva nem biztos, hogy kijönnek rajta ezek a problémák. Amit én nem tudok megérteni, hiszen megvan, hogy a feleslegre hogyan reagál a szervezet és bizonyítottan probléma és akár halálozási ok is lehet. Szóval én tényleg nem azt mondom bunkón hogy “fogyjál le mert undorítóan nézel ki” . Csak hogy szerintem nem kéne azt mondani krónikus elhízásra, hogy jó az, majd ha magas lesz a cukrom vagy a vérnyomásom vagy akármi elmegyek orvoshoz és lehet megpróbálok kicsit leadni. Szerintem egy telt nő vagy férfi is lehet vonzó, persze ember válogatja, és senkit nem lehet szerintem bántani a súlya miatt. Viszont én nem bántásból mondom, de nem egy közeli családtagom várta meg, amíg az elhízás miatt komoly betegségei lettek és most még nehezebb leadniuk a súlyt de muszáj. Azt is tudom, hogy drága egészségesen élni manapság, és hogy milyen nehéz lefogyni, mert én is átmentem ezen. Én csak azt mondom nem kéne ezt így a szőnyeg alá söpörni, mert az hogy szereted magad, meg figyelsz az egészségedre nem zárja ki egymást. Mert mindenki azt hiszi azért mondom ezt mert hogy csak úgy lehet szép valaki ha lefogy pedig nem erre akartam kilyukadni.

Ti mit gondoltok?


2021. márc. 7. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátnőd elég rosszul érvel. Attól, hogy még nem lettek szövődményei a túlsúlyának, még lehetnek idővel. Pont ez a lényeg, megnöveli az esélyét.
2021. márc. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Teljesen igazad van, nekem is elegem van ebből, hogy sokan azt mondogatják az elhízottaknak, hogy fogadd el magad így, így is szép vagy stb. Ez tényleg az egészségednek sem tesz jót. Nem azt mondom, hogy a dagadtak utálják magukat, szeressék, de közben azért tegyenek is az egészségükért és ne legyenek lusták lefogyni. Mert sokan szerintem így ezt használják kifogásnak, ebbe menekülnek, hogy ők így is szépek és szeretik magukat, ahelyett, hogy szembenéznének a problémával és lefogynának. Ha valaki egészségügyi okokból ilyen, az természetesen más téma.
2021. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "fogadd el magad kövéren", akkor tartom indokoltnak, ha valaki egészségügyi okból elhízott.

Viszont önmagában még papíron "nagy" túlsúly sem hordoz olyan egészségügyi kockázatot, amitől tényleg félni kellene, szóval ez a része is túl van tolva szerintem.

Én 160 cm-hez voltam nőként 74 kg, és nem is néztem ki ANNYINAK, a laborom meg tökéletes volt. Egészen véletlenül mértem meg egyszer magam, és őszintén megdöbbentem. Számomra az egyetlen motiváció a fogyásra az volt, hogy nehogy arra ébredjek egy nap, hogy "észrevétlen" 94 lettem:S

Most már egészen közelítek a normális BMI-hez, de őszintén szólva semmilyen pozitív hatást nem tapasztalok. Még a ruhaméretem sem változott, max. jobban állnak rajtam.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem érdemes lefogyni, mert igen, érdemes, és igen, érdemes odafigyelni, hogy ne hízzon el mértéktelenül az ember, csak azt mondom, hogy bizonyos keretek között nem igazán számít az egész, tényleg csak egyéni megítélés kérdése.

2021. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én is tudom hogy itt nem szimpla lustaság lehet csak a háttérben, hanem egyéb betegségek is. Én igazából nem a kisebb feleslegre gondolok most, hanem krónikus elhízásra. Gondolok.
2021. márc. 7. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!