Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindennapi aurás migrént hogy...

Mindennapi aurás migrént hogy lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Se gyógyszer, se gyógytea, se CBD olaj nem hat. 18 éves vagyok és naponta 1-2 aurás migrénem van, amikor mozogni se birok. Az energia ital szokott segíteni (a kávé NEM), de tudom, hogy nagyon egészségtelen, ezért irok ide.

#fejfájás #aura #migrén #mindennapi fejfájás
2021. márc. 23. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kihányom magam, ha nem jön magától, akkor hánytatom magam, pihenek egy lesötétített szobában, valami hétköznapi fájdalomcsillapítót beveszek (csak enyhíti a fájdalmat), ha már nincs hányingerem, citromfagyi vagy hideg, tömény limonádé. Egy hűvös fürdő is segíthet.
2021. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az energiaitalban taurin van, ettől több, mint a kávé. Porban is rendelhető, kb 5e Ft 450g. Egy próbát megérhet, ha gondolod.

Sima folyadékfogyasztás megnevezése is jó tud lenni, nem roham alatt, hanem általában.

2021. márc. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is végigszívta ezzel 19 éves koráig, csomószor ki is maradt a suliból, akkor csináltak neki valami extra nagy spektrumú ételintolerancia vizsgálatot és azt mondták, hogy ne egyen több disznót meg paradicsomot és egyik napról a másikra elmúlt neki. Viszont ha valamit véletlen disznózsírral főztek vagy szalonna van benne, bármi, ami disznó, azonnal kiváltja a migrént. Meg kéne nézni, hogy nincs-e neked is valami intolerancia a háttérben.
2021. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A hányás “sajnos” nem opció nàlam. Nem tudom meghànytatni magam sehogy.

A taurinrol meg nem hallottam, hálásan koszonom, utana is nezek!

Etel allergia vizsgalat nekem is volt, nem talaltak semmit :(

2021. márc. 23. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A taurinos válaszoló vagyok: gondolom most nem opció a koponya CT vagy MRI, de mindenképpen kellene egy kivizsgálás. Nekem fejfájás ambulancián (neurológiai szakrendelés) javasolták, és írtak fel Divascan kúrát. Meglepően jól működött. Ha ezeken már túlvagy, akkor nem szóltam.
2021. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, mar mindenen is tul vagyok, sajnos mar 4 eve ezzel szenvedek
2021. márc. 23. 20:36
 7/7 anonim válasza:
Szia! Azóta valami változás? Jobban vagy? Mostanában sajnos nekem is egyre többször van ilyen aurás migrénem.:/
2022. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!