Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha lejár a Covid védettségi...

Ha lejár a Covid védettségi kártyám, akkor milyen módban tudom meghosszabbítani?

Figyelt kérdés

December 29-én pozitív PCR tesztem volt, így hivatalosan is Covidos voltam. 2 héttel ezelőtt megérkezett a védettségi kártyám, amely július 8-án fog lejárni. Mivel gondolom azért kaptam a kártyát, mert a közeljövőben lesznek olyan helyszínek, ahol csak ezzel a bizonyos kártyával lehetséges bejárni, fontosnak tartom, hogy meglegyen.

Ezt a kártyát oltás nélkül is meghosszabbíttathatom?



2021. márc. 28. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mivel csak egy bizonyos ideig termel antitestet a szervezeted, nem hiába nem egy évre kaptad a védettségi igazolást. Lejáratig oltatnod kell magad, és újat kapsz majd, hosszabb lejárati idővel.
2021. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják ezt még ott fent sem. Egyelőre a dátumod végéig vagy hivatalosan védett. Utána..?
2021. márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Elsősorban azért tettem fel a kérdést, mivel amíg van védettségi kártyám, addig nem szerettem volna oltásra menni (egyébként már múlt hónapban jelentkeztem az oltásra). De ha van valami módja, hogy mégsem kell menni, akkor szívesen álok elébe.
2021. márc. 28. 07:21
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Kapd össze magad, és produkálj egy pozitív tesztet. Nem nehéz.
2021. márc. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
#4 gondolom dolgozni azért el szeretne járni. :)
2021. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Elméletileg, ha elmész vérből vett ellenanyag tesztre, akkor 4 hónapot kapsz. Most nem tudom, hogy ha volt PCR teszted, akkor is érvényes-e, vagy csak a "tünetmentes" esetekre.
2021. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Oltas és kapsz ra matricát mint a diakigazolvanyra xd
2021. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Az én védettségi kártyámon az oltás dátuma van, nem a lejárati dátum.
2021. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
4.-s de nehez, nem is kicsit, mi tobb hetig probaltuk sikertelenul
2021. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!