Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltatni vagy nem? Mi alapján...

Oltatni vagy nem? Mi alapján döntötök?

Figyelt kérdés
Mindenhol olyan hozzászólásokat látok csak, hogy valaki vagy 100% oltás ellenes, vagy 100% oltás párti. Én például nem tudom kinek/minek higgyek. Annyi mindent írnak.. nem értem azokat, akik 100%-ban hiszek valamelyik érvnek, hisz ott vannak az ellenérvek. Más is van, aki már teljesen bizonytalan, hogy mi lenne a jó, oltani vagy nem? Mi alapján fogtok végül dönteni?
2021. márc. 28. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha köteleznek rá, akkor nyilván oltatok. Ennyi. Nem gondolkodom egyik végletben sem.
2021. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

Leegyszerűsítem neked a kérdést:

Kire hallgassak egészségügyi kérdésben? Merkely professzorra, vagy valami noname dékás negmondóemberre?


Én ez alapján döntök.

2021. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

A szakemberek (virológusok, infektológusok) azt mondják, hogy bármelyik engedélyezett oltóanyag előnyei messze felülmúlják az esetleges kockázatokat, így mindenképpen megéri beadatni gyakorlatilag bármelyiket.

Nekem a második Pfizer után volt másfél napig gyengeségem, fáztam, meg úgy éreztem mint akit egy hólapáttal vertek széjjel, de abszolút túlélhető, sőt, normál reakció - a szervezeted reagál rá.


Ugyanakkor egyre több hosszú távú, egész szervezetet érintő mellékhatásáról tudunk a Covid-fertőzésnek: nem múlik el nyomtalanul a szervezet felett. A szívet, az agyat is jól lestrapálja, sokaknál akár végleg is. Nagyon nem érdemes kockáztatni, hogy átess rajta, még fiatalon sem. Egyik ismerős idős rokona meg konkrétan megmakkant a fertőzéstől agyilag, és most folyamatos gondozásra szorul.

Nem olyan vicces szerintem sem egy életre szóló szívhiba, meg nyálcsorgató debillé válni sem. Szerintem.

2021. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Mérlegeltem, hogy autoimmun beteg asztmásként nagyobb eséllyel kerülnek kórházba majd hullaházba (esetleg előzetes kh kör nélkül, tekintve a jelenlegi eü. leterheltséget) oltás nélkül, mint oltással, úgyhogy kértem.
2021. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Én praktikusan gondolkodom.

Rengeteg mindenhez kell majd a védettségi kártya, elsősorban a turizmus-vendéglátásra gondolok.

Amilyen hamar csak lehet vissza akarok térni az utazgatáshoz, a hétvégi kocsmázásokhoz, szóval a régi életemhez, ennek pedig úgy tűnik feltétele lesz az oltás, rövid távon a nyitás elején mindenképp.

Így emiatt, és csakis emiatt én már oltattam.

A többi szempont nem érdekel, egyébként nem félek a vírustól, és abban sem hiszek hogy a Pfizer pont engem akarna eltenni láb alól. Úgy gondolom, az oltás ha nem is használ, valószínűleg nem is árt.

2021. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, én azt gondolom, nagy köszönettel tartozunk Jenner-nek, és kutya kötelességünk élni a lehetőséggel, hogy vigyázzunk magunkra és másokra.
2021. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem eddig 5 családtagom, és több ismerősöm is már megkapta az oltást. Senkinek se lett semmi baja, se mellékhatása. Szóval ez így számomra pozitívum, hogy mindenki tök okésan van, és én is be akarom magam oltatni. Pláne, hogy cukorbeteg vagyok, mondjuk még elég fiatal, de kitudja, hogy hogy vészelném át a koronavírust. Ezt sosem lehet tudni. Ismertem olyat, aki koronavírusban halt meg (55 év körüli), és rengeteg olyan embert ismerek, akin simán átment a korona. Szóval most kitudja, hogy én melyik csoportba tartoznék, abba, akik simán át vészelik, vagy a másikba. Ha lehet inkább nem akarom megkockáztatni. Meg most tudom, hogy a hírek az csak egy dolog, de a csapból is az folyik, hogy mennyien halnak meg. Szóval most kitudja. Én beoltatom magam, és lesz ami lesz. De én se vagyok 100%-igg biztos benne, mert most tényleg, kitudja. De most inkább beoltatom magam, és viselem annak a lehetséges következményeid, minthogy azon kattogjak kitudja meddig, hogy mi fog történni ha elkapom a vírust.
2021. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
A saját véleményem és a józan ész alapján döntök és nem az oltásból kaszálóknak hiszek.
2021. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom.. kollégám pl megkapta mindkét oltást, és most lélegeztető gépen van. Persze van más kollégám, akinek meg semmi baja.
2021. márc. 28. 08:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Én most ott tartok, hogy félek oltatni is, és félek nem oltatni is:D bele fogok ebbe bolondulni.
2021. márc. 28. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!