Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bármilyen fajta magnézium...

Bármilyen fajta magnézium okozhat problémákat?

Figyelt kérdés
A magnézium-citráttal pórul jártam, hasfájás, hasmenés, minden, amit el tudtok képzelni. Most magnézium-biszglicináttal próbálkoztam, mert elvileg jobb a hasznosulása, nem okoz panaszokat. Egy kapszula 200mg elemit tartalmaz, ezt elosztva ajánlják, de lehet egyszerre is kettőt. Tegnap megpróbáltam az utóbbi alapján, és ma reggel megint jöttek a tünetek, a hasam kuruttyol, görcsöl, és mintha vízzel töltötték volna fel. Sajnos más emésztőrendszeri problémáim is vannak, ezért csak remélem, hogy ez a bűnös. Elvileg a biszglicinát nagyobb dózisban sem okoz panaszt, de lehet mégis? Másnak is van ilyen tapasztalata?

2021. ápr. 4. 10:02
 1/5 anonim válasza:
Én a B.U-tól szedek magnéziumot calcium és cink-kel kombinálva, előtte M.P-s magnéziumot szedtem azzal se volt probléma. Lehet az a gond, hogy valami random gyógyszertárit szedsz. Ha látod, hogy problémát okoz hagyd abba a szedését. Kérj tápkieg tanácsadótól vagy orvostól tanácsot.
2021. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A magnéziumnak önmagának van bélmozgató hatása és ez attól függően erősebb/gyengébb, hogy mivel alkot vegyületet. Pl. a magnézium-szulfát egy ismert hashajtó. Azonban magnéziumpótlásnál sokszor inkább az váltja ki az emésztési panaszokat, hogy az ember túl sokat vesz be egyszerre és azt már nem tudja kezelni a bél. Ilyenkor osztani kell az adagot, szerintem kezdőknek nem szabad 200 mg elemi magnéziumnál többel kezdeni, inkább kevesebbel (50-100 mg) kéne. Ez az alkalmankénti adag, tehát egy nap többször is beszedhető kisebb mennyiség, így a napi adag bőven meg is haladhatja a 200-at, a lényeg csak az, hogy egy időben ne érkezzen le nagyobb adag a belekbe. 2-3 óra kihagyással már jó lehet, ennyit szoktak a kalcium és magnézium bevétele közt is javasolni, mert köztudottan a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását, így viszont már nem akadnak össze.

Idővel hozzászokik a szervezet (van, hogy 2-3 nap alatt) és akkor már lehet nagyobbal is terhelni. Tehát inkább a bevétel módján érdemes változtatni, legyen hozzászoktatás.

2021. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas válaszokat. Lehet tényleg túl sok volt egyszerre, megpróbálom adagolni. Csak azt hittem, a biszglicináttal nem lesz gond, pláne, hogy nem random gyógyszertári. :( A citrátos sztori után is napok kellettek, mire rendbejöttem...
2021. ápr. 4. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
1-esnek: mi az a B.U. és M.P.?
2023. aug. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
BioTech USA és My Protein? 3 nagy kamuvitaminozós a Scitec-kel, nem egy főnyeremény. Kalciummal és cinkkel szedni a magnéziumot azért vicces, mert mindkettő akadályozza a magnézium felszívódását, a kalcium és a magnézium meg a cink felszívódását… Ilyen egy vérbeli kamuvitamin.
2023. aug. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!