Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatom meg mi a...

Hogyan tudhatom meg mi a vércsoportom?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg az oltási könyvedben - nincs az meg? -, bele van írva. Vagy elmész vért adni, akkor is megnézik a vércsoportodat.
2021. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vért biztos nem adnék/nem adtam,szóval ezt nem tudom.

Oltási könyv sem rémlik,születési anyakönyvi kivonatom van.

Laboreredményen nem találtam.

2021. ápr. 5. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

ha azonnal kell, akkor csakis fizetősben tudod meg..2000.-ből kiderül(ez az alap)..

Ha ráér, akkor ha a körzetid elküld évi rendes vérvizsgálatra, akkor szólsz heki..


Keress rá a fizetős laborra, ott van alapos árlista is

2021. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendelsz egy ilyet és megtudod:

[link]


Mondjuk nekem a 4000 Ft soknak tűnik érte, filléres tesztnek kéne lennie. Meg amúgy nem olyan fontos tudnod, ha bármikor szükséged van rá, akkor ott helyben meg fogják nézni.


Amúgy ha esetleg szültél, akkor rajta lesz a laborpapírodon.

2021. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de nem a körzeti ilyen miatt nem küld sehova. El lehet menni magánlaborba, vagy lehet vért adni.
2021. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
#5, évi rendes vérvizsgálatra, szűrővizsgálat jelleggel elküldhet a háziorvos.
2021. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak ott nem néznek vércsoportot.
2021. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,most néztem a legutóbbi leletet,azon sajnos nincs rajta,de köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. ápr. 5. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam meg az enyémet, hogy a főiskolán ápolástan gyakorlaton csináltunk vércsoport meghatározást. A 4-es által linkelt gyorsteszthez hasonló módon.

Ha ez nem lett volna, szerintem magánban nézettem volna meg a vércsoportomat.

2021. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oltási könyved biztosan van, az mindenkinek van!

Nem mindig, és nem minden kórházban nézik születéskor, de ha nézték, akkor azon szerepel.

Ugyanígy pl. amikor szültem, a kórházi zárójelentésre felkerült a lányom vércsoportja is, persze csak ahol nézik.

Véradáskor mindig nézik - nem értem, ettől miért zárkózol el, életet menthetsz vele, és a te szervezetedre is jó hatással van.

Illetve ha bármikor volt bármilyen műtéted, akkor is mindig megnézik előtte, és szerepel a kórházi zárójelentésben.


Ha a fentiek egyike se áll fenn, akkor meg marad a magánlabor.

2021. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!