Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » COVID védőoltás beadása után...

COVID védőoltás beadása után halt meg hozzátartozód?

Figyelt kérdés
Nálunk ez történt, azóta megválaszolatlan kérdések mérgezik a lelkem és nem értem az egészet...

2021. ápr. 6. 07:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
30%
10, oltás nélkül is van ekkora halálozás.
2021. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
79%
11. Ha valamelyik hozzátartozód vagy ismerősöd meghalna közvetlenül az oltás után mint a kérdezőnek, másképpen látnád a történetet.
2021. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
70%
Én továbbra is fenntartom azt az álláspontomat, hogy, aki be akarja adatni magának tegye, tiszteletben tartom, de ha én nem kérek belőle, ne kezdjen habzani a szája a fidesszel! Mindenki maga tudja mi a jó számára. Mindenki saját magáért felel. Én nem kérek ebből a koszos tűből, sőt nyitott lennék aláírni egy papírt is, hogyha engem ez a nyavalya még egyszer elkapna, nem kivánnám terhelni vele az amúgy is táncikáló egészségügyet. Egy dolgot viszont elvárok, ha fizetem a TBt akkor ha a gyerekemnek kell gyógyszer, vagy egyéb nem ezzel a hisztivel kapcsolatos nyavalyám van, akkor az orvos elérhető legyen és kezelje a helyzetemet. Mert jelen helyzetben a TBt is feleslegesen fizettetik velünk.
2021. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
22%
Minek lepontozgatni azokat a válaszokat, amelyek nem a te elképzeléseidet igazolják?
2021. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Gondolom az a kérdésből érezhető egyértelműen, hogy a hozzátartozóm nem autóbalesetben halt meg. COVID miatti tüdőgyulladásban.

A lepontozásokhoz nem tudok hozzászólni, nem azért tettem fel a kérdésem, hogy pontozgatásokkal foglalkozzam. Pontozni nem csak a kérdező tud.

Itt nincs jó és rossz válasz. Azokat keresem, akik hasonló cipőben járnak, hátha találok egy kapaszkodót ahhoz, hogy nyugalomra leljek.

Viccelődök kíméljenek, ha kérhetem...

2021. ápr. 6. 13:32
 16/44 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, nem is rád gondoltam (14-es válaszoló vagyok). Csak furcsálltam, hogy valaki lelkesen lepontozgatja azokat a válaszokat, amelyek nem az ő szájíze szerintiek :) Én is csak a saját tapasztalataimat tudom leírni. Az egyik rokonomnak a második oltás picit megkavarta a vérnyomását, és aznap egy pár másodpercre elájult. De ennél komolyabb nem történt.


Nagyon sajnálom, ami történt, félre ne értsd, de nagyon fontos pontosan megállapítani, hogy mi okozta konkrétan a tragédiát. Nagyon esélyes, hogy az csak körülmény volt, hogy előtte kapott oltást, és annak igazából sok köze nem volt hozzá.

2021. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
78 éves, a korához képest életerős, aktív volt, a szokásos időskori betegségekkel (magas vérnyomás, cukor), amit gyógyszeresen kezelt. Az első oltás utáni 18. napon hirtelen lett rosszul, belázasodott. Kórházba vitték, 13 nappal később elhunyt. Először stagnált az állapota, javulni kezdett, majd visszaesett, nem tudták a tüdőgyulladását semmilyen kezeléssel lehúzni. Senki más nem ragaszkodott az oltáshoz a közeli családtagok közül csak Ő. A kínait kapta. Mi még ittvagyunk...
2021. ápr. 6. 13:46
 18/44 anonim ***** válasza:
79%
Csak ötletelek, de nem lehet, hogy az első oltás után kapta be a vírust? Mert akkor még ugye nem vagy védve, ráadásul azt rebesgetik, hogy a kínainál lehet nem is elég két adag...
2021. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Lehet. Minden lehet...
2021. ápr. 6. 14:28
 20/44 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj már, de ebben a sztoriban mégis mi annyira különös, hogy emiatt rögtön fosni kelljen az oltástól?

Nagyon sajnálom természetesen, ami vele történt.


De:

1. Mint tudjuk, egyetlen egy oltás sem véd 100%-ban. Ez nem vita tárgya, hanem tény. Nagy számok törvénye és statisztikai adatok alapján azonban elmondható, hogy nagy eséllyel megvéd a fertőzéstől.

2. Az oltások a 2. oltás után 2 héttel adnak védettséget. Az első oltás után is kialakul valamiféle immunválasz, de az még elég kevéske.


Egy oltást kapott, majd elkapta a COVID-ot és meghalt. Pont ugyanez történt volna oltás nélkül is. Így volt mondjuk 10% esélye arra, hogy mégse kapja el, de nem jött be.


És a kérdésedre válaszolva: nem, egyetlen egy ismerősöm sem halt meg oltás után. Eü. dolgozó vagyok, tehát kb. az összes (több száz) kollégám megkapta probléma nélkül. A szüleim megkapták probléma nélkül. A párom megkapta, probléma nélkül. A családban még vagy 5-10 ember megkapta, szintén probléma nélkül.


Az oltás nem csodaszer. Nem fog mindentől megvédeni, de csökkenti az esélyét annak, hogy elkapd és aztán belehalj. És ha lehet csökkenteni az esélyt, én élek vele.

A HPV oltást is beadattam, pedig tisztában vagyok vele, hogy nem az összes törzs ellen és nem 100%-ban véd. De ha már csak 50%-kal csökken az esélye, hogy méhnyakrákom legyen, élek vele.

2021. ápr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!