Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covidos köhögésre mit írtak...

Covidos köhögésre mit írtak fel nektek? Vagy milyen teát ittatok ami segített?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete folyamatosan köhögök. A kapott gyógyszerek nem segítenek. Sokáig tart a köhögős állapot?

2021. ápr. 8. 05:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Sinecod segített. Napi 3x1-et szedtem.

Továbbá nagy dózisú magnézium (egy bizonyos mg fölött előfordulhat, hogy meghajt kicsit). Ez magán a köhögésen nem csillapít, de mivel az izmoknak nagyon jót tesz, oldja a görcsöket, így az állandó erőltetett köhögéstől elgyötört hasi és egyéb izmok támogatásán keresztül segít mégis és valahogy az egész légutak kevésbé görcsösek tőle. Tényleg nagy dózis kell és magnézium citrát, vagy orotát formában, az egyéb típusúból nem szívódik fel lópikula sem. Én két hétig legalább 2000 mg-ot szedtem/per nap. A magnézium orotát a legjobb, az nem is hajt meg (a citráttal ellentétben).

Én Magnerot-ot szedtem (500mg orotát van benne), nagyobb kiszerelést (100 db) érdemes venni és végigszedni a dobozzal, nem olcsó, de megéri.

Nagy dóziusú d vitamint is szedj, a köhögésen ez sem segít, de hamarabb felépülsz (legalább 4000 mg egy hónapig, így is, hogy jön a jóidő és szintetizálni is lehet valamennyit)

Gyógynövények. A lándzsás utifű és az izlandi zuzmó kapható szirupban is, azok hasznosak száraz, görcsös köhögés csillapítására.

Teának a mezei zsurló nagyon hasznos, jót tesz a tüdőnek(is).

Meg sok-sok folyadék, mentes víz, vagy csapvíz és ha gyógyteázol ne ízesítsd, pláne ne cukrozd. Nem éppen egy limonádé, de meg lehet inni magában is, különben teljesen máshogy szívódnak fel és hasznosulnak a hasznos anyagok belőle.

Jobbulást kívánok. Jómagam úgy 10-12 napot voltam aktívan benne, egy hónap volt, mire úgy nagyjából helyrejöttem, közben egyszer adódott úgy, hogy lehet kórház lesz a vége, de azt megúsztam szerencsére. A tesztem az első pozitív teszthez viszonyítva 5 héttel lett negatív.

2021. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak a gyömbértea segített, de másnak meg ugyanez lópikulát sem ért.
2021. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én gyömbérteát ittam, de reszelőset, lereszeled, leforrázod és van egy tea, ami minden köhögésnél segít nekem, ez pedig a spanyol kakukkfű. Picit érdekes az íze, de nem nagyon éreztem a covid miatt :D Szóval én nagyon ajánlom, nézz utána. :)


26N

2021. ápr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak ambroxolt (az ottani megfelelőjét) adtak minden betegnek, a lélegeztetőgépen levőknek infúzióban... lévén, hogy nem maga a köhögés a veszélyes, hanem a tüdőt elzáró letapadó váladék...
2021. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bodza tea.
2021. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hirutosra hurutoldó, teakeverék, egyébre hársfa tea. Plusz méz.
2021. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Sajnos ma hánytam is úgy köhögtem. A javasolt teák közül majd próbálgatok. Hátha. Mégegyszer köszönöm.
2021. ápr. 8. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha hánysz is, akkor mindenképpen a friss gyömbéres teát javaslom, vagy kandírozott gyömbér rágcsálását. A fertőtlenítő, immunerősítő hatása mellett a gyomrodnak is jó.
2021. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 8-assal egyetértek.
2021. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem vagy érzékeny a kininre...persze biztos jó a gyömbér, én is szeretném, ha nem lennék tőle rosszul :)


Ezt csak azért írtam le, hogy tudj róla, van ilyen is, de ettől még a legtöbb embernek nem okoz gondot. Nekem fél óra múlva szédülést, hányást okoz.


A válaszom nem releváns, tudom, ne szedjétek le a fejemet érte, kösz.


Szóval a gyömbért is próbáld meg, remélem segít :)

2021. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!