Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elhunyt közeli hozzátartozóm,...

Elhunyt közeli hozzátartozóm, családtagom temetése utáni feszültség, szorongás ellen hogyan küzdjek?

Figyelt kérdés

Ma megyek először dolgozni a temetés után, de még a veszteséget sem tudtam felfogni, a temetés szertartásával sem enyhült a gyász, tudom ez sok idő.. Az a baj, hogy ma mennem kell már dolgozni, de egyik pillanatban sírógörcs a másik pillanatban olyan feszültség van bennem, hogy félek felrobbanok. Emberekkel dolgozom, nem engedhetem meg magambak ezt, muszáj valahogy uralkodnom magamon. A legőszintébben azt érzem, minden és mindenki idegesít, félek, rettegek, nem fogom tudni elviselni a kollégák jelenlétét sem, vagy esetleges kérdéseiket.

Ideges vagyok, belső szorongás van bennem, legszívesebben nem mennék emberek közé, de mindössze pár nap járt a haláleset miatt rendkívüli szabadságként és sajnos nincs aki helyettesítsen. Úgy érzem, belebetegszem.

Kérem, valaki adjon tanácsot, segítséget!

Köszönöm szépen előre is!



2021. ápr. 9. 04:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzre nem tudsz elmenni? Doki biztos kiírna. Ha sírni kell, menj ki a mosdóba, bőgd ki magad, segít. Aztán mosd meg az arcodat. Alap esetben a gyászt nem szabad elfojtani, de ha mindenképpen dolgozni kell, akkor azt mondanám, hogy írass a dokival vmi nyugtatót. 0.25 frontin már megnyugtat annyira, hogy kibírd a napot. De 2-3 hétnél tovább ne szedd! Utána fokozódik a rászokás veszélye.

A gyász egy nagy stressz, ugyanúgy lehet nyugtatni a feszült idegrendszert, mint más stresszek esetén. Sok pihenés, séta a természetben, hanyagold a kávézást.

2021. ápr. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Frontint sajnos amúgy is szedek, 0,5 mg-ost, de csak este. Most az sem segít. Nem mertem kiiratni magam, mert félek, elveszítem az állásom, sajnos nem egy pótolhatatlan munkakör, én sem vagyok az, jelenleg azt hiszem, azonnal minimum 10 embert tudnak felvenni a helyemre, ráadásul próbaidőn vagyok még. :(

Fogalmam sincs mit csináljak, most is remegek, könnyezek. Az a baj, hogy sehogy sem tudok ma kimaradni a munkából, de nem tudom egyáltalán hogyan fogok helytállni, bármire odafigyelni és a szorongáson uralkodni.

Annyira fáj a veszteség, elviselhetetlen.

2021. ápr. 9. 05:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minimális emberség van a helyben, akkor el fognak engedni próbaidő alatt is, a kollégák is megértik ha nagyon minimális empátia van.
2021. ápr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Atilluska ***** válasza:
100%
Teljesen normális amit most érzel. Mondd el a főnöködnek, hogy mik a félelmeid és hogy egy kis időre lenne szükséged. Ha jó ember, el fog engedni táppénzre. Ha ezt nem érti és oldja meg neked, akkor tényleg bekaphatja. Őszinte részvétem!
2021. ápr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Atilluska ***** válasza:
100%
- és ne szégyelld a könnyeket senki előtt! Ha fekete ruhát hordasz, fogják tudni az emberek, miért vagy türelmetlenebb és feszültebb a megszokottnál. Gondolj arra, hogy milyen tanácsokat adna most neked az a valaki, akit elveszítettél. Biztosan bátorítana és nyugtatna téged.
2021. ápr. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Bent vagyok már a munkahelyen, viszonylag toleránsak is velem, úgy érzwm, szerencsére nem sokan kérdezősködtek, de amikor igen, elsírtam magam.

Rettenetes nehéz. Nem is tudim szavakba önteni. A vezetőség azt mondta, biztos jót tesz a munka és az elfoglaltság. Megvallom, szívesebben lennék otthon a bánatommal.

Atilkuska, köszönöm, igen arra gondoltam, nilyen tanácsot adna a hozzátartozóm. Valószínűleg azt mondaná, hogy Ő már jó helyen van, biztonságban és nyugodjunk meg.

Egyelőre még pokoli nehéz az üresség és a hiánya. :(((

2021. ápr. 9. 09:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"A vezetőség azt mondta, biztos jót tesz a munka és az elfoglaltság." Nekik biztos. Ha nem lenne ez a szaros vírus, mondanám hogy gondold meg mit várhatsz tőlük a jövőben. De így, hogy örül az ember ha munkája van....
2021. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, pont ez a félelmem hogy elveszítem a munkám. Az a gyanúm, 1-2 kollegától eltekintve, hogy az együttérzésük is csak felületes. (Nem feltétlen várom a legmélyebb támogatásukat, csak valahogy olyan előírásszerű.)

Ezért gondolom, hogy ezt a régimódi munkaterápiát látják a gy@szfeldolgozás eszközének, miközben konkrétan a lelket is kihajtják belőlem.

Érdembeli - akár orvosi- segítséget sem kaptam, mert járvány van, túlterheltek. :(((

2021. ápr. 10. 18:48
 9/13 Atilluska ***** válasza:
69%
Ha több gyógyszerre van szükséged, és nem találsz pszichiátert, akkor fordulj a háziorvosodhoz, mert ő is írhat fel szorongásoldót. Egy családtagomnak trauma után naponta 3x kellett 1,0 mg-os Frontint szednie az antidepresszáns mellett. Lehet, hogy a járvány miatt elég csak telefonálnod, és felírják online. Beszélj valakivel a félelmeidről és a szomorúságodról. Már az is segíteni fog, hogy hangosan kimondod ezeket. keress pszichológust, bármilyen mentálhigiénés szakembert, vagy beszélj az ingyenesen hívható lelkisegély telefonszolgálatok valamelyikével. Beszélj egy barátoddal. Menj el futni, vagy bármit mozogni, de hajtsd meg magad rendesen, izzadásig. Az nagyon nagy mértékben képes oldani a stresszt. Csinálj most valami olyat, amiben nagy örömödet szoktad lelni, de csak ritkán engeded meg magadnak.
2021. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj küzdeni ellene, mert megzavarhatod a gyászfolyamatot. Áldozz inkább segítőre, menj pszichoterápiára. Az azon is segít, hogy az állásodban ne érezd magad fenyegetve.
2021. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!