Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a padlószékkel? Kényelmes, megéri befektetni rá? (Home office asztali munkavégzéshez)

Figyelt kérdés

Egy állítható támlájú, lábak nélküli szék - amivel egy alacsony, kávézóasztalka mellett lehet dolgozni. Sok ülőmunkát végzek, amit már kezdek megérezni, a mozgásszervi problémák megelőzésére, enyhítésére keresek megoldást. (Ülőpárnákat, smr hengerezést, mozgást-tornát, ortopédorvost, gyógytornászt végigjártam, aktívan foglalkozom az egészségemmel - most konkrétan erre a székre vagyok kíváncsi.)

[link]



2021. ápr. 12. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez mire lenne jó,? LEgjobb esetben kis ideig lapotopozáshoz padlón ülve, de úgy sem látom értelmét.


Inkább vegyél egy JÓ irodai- vagy gamer-széket, ami ergonómiailag arra van tervezve, hogy órákat ül benne valaki. Tudom, nem olcsó, de jobb, mint tönkretenni magad nem megfelelö ülöbútorral

2021. ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem nem kényelmes órákat ülni egy székben - még ha jó is az ergonómiai kialakítása. Állandóan felrakom a lábam, magam elé húzom vagy törökülésben ülök, mocorgok, változtatom a pozícióm - erre egy gamer szék nem alkalmas. Szeretnék kinyújtott lábbal ülni munka közben - az emelt szék ezt nem teszi lehetővé, ott csak behajlított lábbal tudsz ülni. (Emiatt kell smr hengerrel lelazítanom a lábizmaimat gyógytornász tanácsára.)

Elméletileg a padlószéken ezt kényelmesebben lehet kivitelezni - de mégis hátra lehet dőlni rajta, nem úgy, mint egy zsámolyon vagy puffon.

Ezért szól a kérdésem azokhoz, akik használják. :) Bár Magyarországon még nem elterjedt valószínűleg.

2021. ápr. 12. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Kinyújtott lábbal ülni a padlón rettentö egészségtelen, a gerincednek nagyon rosszat tesz.
2021. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!