Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám egy asztali naptárba...

Anyám egy asztali naptárba írogat?

Figyelt kérdés
Minden naphoz ír valami általa negatívat másokról, a saját gyerekeiről is gyűlölködve ír. Viselkedésre hirtelen,agresszív,támadó,ellenséges. Amúgy évek óta alkohol gondjai vannak,most talán nem iszik. A tekintete se teljesen tiszta. Megőrült?
2018. szept. 26. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tönkre van az egészsége és miután erre rádöbbent, megpróbálja másokra kivetíteni / áthárítani a kialakult helyzet eredőjét? Megpróbálja elhitetni magával, hogy mindenki ellene van, azért fordult az alkoholhoz? Nem akar szembesülni azzal, hogy ő is felelős a saját sorsának alakulásáért, ezért mindenkiben talál hibát, vádol, mindenki felé csak gyűlöletet érez?

Alibit, magyarázatot, bűnbakokat kreált, hogy felmentse magát a jellemgyengesége miatt? Így elviselhetőbbnek érzi az életet?


Mindenképpen orvosra van szüksége, sőt! Már előbb észre kellett volna venned a nyilvánvaló jeleket. Ezek a megnyilvánulások

messze vannak mindattól, ami még normális életnek nevezhető. A mentális állapotáról orvos tudna szakszerű véleményt adni, de hogy vmiféle ellátást és állandó kontrollt, rosszabb esetben felügyeletet kíván az állapota, az biztos.


" Viselkedésre hirtelen,agresszív,támadó,ellenséges."

Ennyi már elég kell legyen a gyanakváshoz: nem biztos, hogy egykor nem fordul a maga, vagy mások élete ellen. Azt viszont semmiképpen ne várjátok meg, míg ti is tönkrementek mellette! Ha utáljátok, azért, ha segíteni akarjátok, akkor azért nem engedhetitek meg, hogy tönkremenjen az életetetek.

Mindegyikőtöknek érdeke, a józan ész sem diktál mást: valahogy vigyétek orvoshoz, mindenképpen kivizsgálásra, kezelésre van szüksége!

2018. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ. A baj,h engem és a tesóm is lelkiterrorba nevelt,így féltünk tőle. Egy ideig külön laktam-tesóm is,én sajnos arra kényszerülök,h visszamenjek- épp az emeletet csináljuk. Mikor találkoztunk- viszonylag normális volt eddig- most viszont,megtaláltam a papírokat amikre írogat. Az alkohol miatt sokszor lett szólva- tagad meg hárít. Neki nincs betegségtudata. Én arra gondoltam-ha beiszik megint-talán akkor tudom meglépni,h valami ürüggyel ráhívom a mentőket.
2018. szept. 27. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!