Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hullámpaláról lefolyó...

A hullámpaláról lefolyó vízzel szabad konyhakertet locsolni?

Figyelt kérdés
Egészségügyi szempontból kérdezem, az azbeszt miatt.

2021. ápr. 14. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha így van kialakítva az esővízgyűjtőd, szerintem ne add fel az összegyűjtött víz hasznosítását, amíg alapos érvvel nem szolgál vki ellene!

Ha már rég ott van a palafedés (újonnan rég nem is gyártanak azbesztpalát), bőven elhanyagolható a róla folyamatosan lepergő kopadék mennyisége, amit a víz lemos. Főleg, ha kicsit mohás is.

Az azbeszt tudtommal amúgy is belélegezve károsít (szilikózis-szerűen hat), de ettől még lehet, hogy táplálék útján is felszívódik és mérgező, ezt majd más leírja, aki nálam jobban ismeri.

2021. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nem vagyok azbesztügyi szakember, de azt hallottam, hogy a helyén levő azbeszttárgyak (pl. palatető) semmi kárt nem okoz az alatta lakókban; ami igazán károsít, az, ha maszk nélkül bontják, az is igazán csak akkor, ha törik is.
2021. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Az azbeszt nem oldódik vízben, azbesztcement tetőről nyert csapadékvíz növényi locsolásra alkalmas.
2021. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a "hasznos"!
2021. ápr. 14. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!