Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha hozzászoktam egy alkoholszi...

Ha hozzászoktam egy alkoholszinthez, azt már soha többé nem lehet visszacsinálni?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt még fél dl bortól tök jól éreztem magam, ellazultam, segített az elalvásban, olyan jó lett a közérzetem néhány órára.

Most ugyanehhez a hatáshoz kb. 1,5-2 dl bort meg kell innom, a fél dl meg se kottyan.

Alvászavaraim vannak, egyszerűen nem tudok elaludni. Sokszor már akkor se, ha iszok. Ha kihagynék 1-2 hónapot, akkor nem állna vissza az agyam arra, hogy elég a fél dl?


Nap közben nem iszok és nem akarok nyugtatót szedni.



2021. ápr. 18. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó, hogy felismerted, hogy alkoholista vagy. De igen, visszaáll, bár nem biztos, hogy elég neki 1-2 hónap. Vannak ugye a leszokott, tiszta alkoholisták, akik hónapok, évek óta nem ittak egy korty alkoholt se, és nyilván nincsenek ébren évek óta.

Én nyugtatóra voltam függő, a végén már 4 bogyóval se tudtam aludni. Leszoktam, másfél éve nem vettem be semmit, és jól alszok. Az agyi receptorok vissza regenerálódtak a nyugtatózás előtti állapotukra. Az alkohol kb ugyanúgy- ugyanott hat az agyban, mint a nyugtatók. Sok sikert a leszokáshoz, kitartás!

2021. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alletta ***** válasza:
próbáld meg visszafogni magad. szerintem szép lassan vissza tudsz állni a 1/2 dl-hez. ehhez pedig csak te kellesz egyedül, hogy nemet mondjál magadnak.
2021. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De, ez is megszokas kerdese sokszor.

Ha abbahagyod, 1-2 honap mulva ugyanugy eleg lesz keves alkohol is, legalabbis nalam igy volt.

Azonban az alvaszavart konyorgom ne ezzel akard megoldani, mert ennek nem lesz jo vege.

Probalj ki nyugtato teakat, gyogynovenyes bogyokat, egyel egeszsegesen, sportolj, lefekves elott 1 oraval mar ne nyomkodd a telefonod, stb stb.

En is alvaszavarral kuzdok, amiota sportolok, lenyegesen javult a dolog. Estenkent pedig citromfu teat szoktam

inni.

2021. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából meg tudom állni, hogy csak fél dl-t igyak, csak akkor semmit nem hat.


Az a baj, hogy ismerem a függés tüneteit, mechanizmusát, tisztában vagyok vele, hogy egy része a tüneteknek, amire az ember újabb adag nyugtatót/alkoholt dob be, valójában elvonási tünet és a megoldás pont a teljes elhagyás lenne.

De nálam sajnos az alvászavar nem elvonási tünet.:( Azért kezdtem inni, mert képtelen voltam elaludni. Egyrészt munkahelyi stressz, másrészt a végső lökés egy szerelmi csalódás volt egy éve. Onnan kezdve mélyrepülés.:(


Már korábban is volt azzal az illetővel csalódásom, korábban is volt, hogy éjszakákat virrasztottam át a munkahely miatt is, kb. 2 évig csak szenvedtem a kialvatlanságtól, aztán az illető egy éve elintézte, hogy élni se akarjak, akkor kezdtem inni.

De meg vagyok végső soron alkohol nélkül, annyira tényleg nincs gáz, csak nehezebben fogok elaludni. Az a baj, hogy én tudom, hogy az agyam nem fog visszaállni a jó alvásra, mert ahhoz nem az alkoholtól kéne megszabadulnom, hanem a munkahelyemtől és agyban attól a pasitól.

2021. ápr. 18. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez két külön dolog szerintem.

1. Az egyik az alvászavarod (ami valójában, ahogy írod, pszichés probléma).

2. Az alkoholt pedig nem arra használod, amire való. (Ez nem alázás akar lenni: sajnos országos tünet, hogy ezt-vagy-amazt akarunk elérni az ivással, amire pedig nagyon nem alkalmas; és ezt a téves viselkedésmintát nagyszülőről szülőre, szülőről gyerekre örökítjük...)

2021. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Az alvászavarokat, szomorúságot ,stb nem alkohollal kell gyógyítani. Persze néha be lehet rúgni, mint az albán szamár, de a rendszeres ivás több bajt csinál, mint hasznot. Magyarul megmarad az alvászavar, szomorúság, stb ,csak még rá rakódik az alkoholizmus is.
2021. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alvászavarodat a megemelkedett kortizolszint okozza, kérdező. Ismerem a dörgést, hisz én magam évtizedekig két és fél órákat aludtam! És azt hittem, hogy ez így rendben van, még örültem is, hogy mennyi mindenre marad időm.

Szóval az van, hogy bármilyen stressz ér, külső, vagy belső, érezhető, vagy észrevétlen, a mind a mellékvesékben képződő antistressz hormon termelésben csapódik le. A kortizol antagonistája a melatoninnak, s amíg az előzőt nem bontja le a máj (szegény hogyan bontaná le, mikor egyfolytában kapja az utánpótlást?), addig az alvásért felelős hormon, a melatonin, nem tud érvényesülni.

2021. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom ilyenkor a szervezet veszélyt érzékel, olyankor meg nem bölcs dolog aludni mondjuk a dzsungelben.:) Hát én mondjuk alszok, csak mindig nagyon rosszkor. Pl. átalszom a hétvégét, éjszaka meg nem tudok aludni. Túlságosan aluszékony vagyok egyébként azzal együtt, hogy az esti elalvás gondot okoz, mindig az alvásba menekülnék, ez meg a depresszió miatt van. Valamennyire ezt tudtam kezelni az alkohollal egy évig, de most már ipari mennyiség kéne, nem akarok ennél jobban belemerülni. Be kéne pasiznom, de ahhoz sincs kedvem. Na mindegy.:)
2021. ápr. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!